كاریابی ها چقدر وام كرونا گرفتند؟

كاریابی ها چقدر وام كرونا گرفتند؟

به گزارش ارتباط با مشتری گزارش وضعیت تسهیلات پرداخت شده به دفاتر كاریابی صدمه دیده از كرونا نشان داده است كه از مجموع ۱۵۰ كاریابی ثبت نام كرده در سامانه كارا حدود ۱۰۰ كاریابی موفق به دریافت تسهیلات حمایتی كرونا شده اند.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، پرداخت تسهیلات حمایتی به کسب و کارهای صدمه دیده از کرونا همچون سیاست های وزارت کار در جهت حفظ اشتغال بنگاه ها و صیانت از نیروهای کار است و بر این اساس ۱۴ رسته شغلی منتخب که بیشترین صدمه از شیوع کرونا را متحمل شده و دارای فهرست بیمه در چارچوب کارفرمایی یا خویش فرمایی بودند، جهت استفاده از تسهیلات مذکور به سامانه کارا رجوع و مراحل ثبت نام خویش را دنبال کردند.

به باعث تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا و کارگروه مبارزه با نتایج اقتصادی ناشی از شیوع کرونا، زیر رسته فعالیت های مجتمع های آموزشی و اشتغال و کاریابی ها جزو کسب و کارهای صدمه دیده از ویروس کرونا ​انتخاب شدند.

تاکنون ۹۹ دفتر کاریابی با اشتغال ۳۸۲ نفر از تسهیلات حمایتی کرونا بهره مند شده و مبلغ ۵۹ میلیارد ریال تسهیلات به آنها پرداخت شده است.

در این راستا طی هماهنگی به عمل آمده با کانون انجمن های صنفی دفاتر کاریابی غیردولتی امکان حمایت و پشتیبانی از دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی های غیردولتی در چارچوب بهره مندی این دفاتر از تسهیلات بانکی به وجود آمد.

طبق گزارش وضعیت تسهیلات پرداخت شده به دفاتر و مراکز کاریابی صدمه دیده از کرونا، ۱۵۰ دفتر کاریابی با اشتغال ۵۴۵ نفر موفق به ثبت نام در سامانه کارا شدند که از این تعداد تابحال ۹۹ دفتر کاریابی با اشتغال ۳۸۲ نفر از تسهیلات حمایتی کرونا بهره مند شدند. میزان وام پرداختی به این کاریابی ها ۵۹ میلیارد ریال بوده است.

برابر اعلام مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی تا آخر روز ۲۸ مهرماه بیشتر از ۳۳۱ هزار نفر از متقاضیان تسهیلات ویژه دولت برای کسب وکارهای صدمه دیده از کرونا و صاحبان مشاغل و بنگاه ها، موفق به دریافت وام کرونا شدند.

میزان پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا از جانب بانکها به کسب و کارها، جمعا ۶۲۰۰ میلیارد تومان بوده که از این میزان ۱۳۰۰ میلیارد تومان به شرکتهای بزرگ حمل ونقلی اختصاص یافته و حدود ۴۹۰۰ میلیارد تومان مابقی هم به رسته های ۱۴ گانه شغلی که صدمه بیشتری از کرونا دیدند اختصاص یافته است.

به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، طی یک ماه گذشته پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا به کسب و کارهای صدمه دیده بیشتر از ۵۰ درصد رشد داشته و به صورت متوسط روزانه بیشتر از ۲۵۰۰ درخواست وام در سامانه کارا به ثبت رسیده است.

منبع:

1399/08/16
19:38:53
5.0 / 5
1420
تگهای خبر: آموزش , اشتغال , اقتصاد , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری