ادامه روند كاهشی نرخ بیكاری آمریكا

ادامه روند كاهشی نرخ بیكاری آمریكا

به گزارش ارتباط با مشتری نرخ بیكاری بزرگ ترین اقتصاد آمریكا به زیر هفت درصد رسید.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از اسوشیتدپرس، همانطور که پیش تر انتظار می رفت، نرخ بیکاری بزرگ ترین اقتصاد جهان تا اختتام ماه اکتبر باز هم کاهشی شد و رقم ۶.۹ درصد را ثبت نمود. این نرخ بیکاری که یک درصد کمتر از ماه قبل بوده، کمترین نرخ بیکاری این کشور در طول پنج ماه اخیر است.
طی این مدت شمار جمعیت بیکاران با کاهشی محسوس نسبت به ماه قبل به ۱۱ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر کاهش پیدا کرد که یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر کمتر از ماه قبل است. با این وجود نرخ بیکاری بزرگ ترین اقتصاد جهان هنوز فاصله بسیاری با نرخ بیکاری ۳.۵ درصدی ثبت شده در ماه فوریه دارد یعنی قبل از آن که بخش بزرگی از اقتصاد آمریکا بر اثر کرونا به تعطیلی کشیده شود. آمریکا بزرگ ترین کانون درگیر با کرونا در جهان شمرده می شود و بیش از ۲۴۱ هزار نفر از شهروندان این کشور جان خودرا بر اثر مبتلاشدن به کووید-۱۹ از دست داده اند.
گریگوری داکو، اقتصاد دان موسسه کپیتال اکونومیکس نیز اظهار داشت: صدمه ای که از بحران بزرگ ناشی از کرونا به ما تحمیل شده، واقعا عمیق است و مدت زیادی طول خواهد کشید تا بازار کار بتواند خودرا به سطح پیش از بحران باز گرداند.
هم اکنون حدود ۷۵ درصد شاغلین آمریکایی تحت تاثیر نتایج کرونا با کاهش درآمد، تعدیل موقت یا با بیکاری دائمی مواجه گشته اند. از آنجائیکه اقتصاد آمریکا در حال بازگشت به سطوح پیش از بحران است انتظار می رود روند کاهشی نرخ بیکاری و استخدام نیروهای جدید کماکان ادامه داشته باشد.
متوسط نرخ بیکاری آمریکا در بازه زمانی ۱۹۴۸ تا ۲۰۲۰ معادل ۶.۲ درصد بوده که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به آوریل ۲۰۲۰ با ۱۴.۷ درصد و کمترین نرخ ثبت شده نیز مربوط به می ۱۹۵۳ با ۲.۵ درصد بوه است.1399/08/17
14:08:25
5.0 / 5
1342
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , درآمد , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری