یك كارشناس مطرح كرد

واكنش بازار مسكن به میهمان جدید كاخ سفید

واكنش بازار مسكن به میهمان جدید كاخ سفید

یك كارشناس اقتصاد مسكن اظهار داشت: انتخاب بایدن به ریاست جمهوری آمریكا می تواند در كوتاه مدت به كاهش نرخ ارز، خودرو و كالاهای وارداتی منجر شود اما كاهش قیمت خانه در شرایط طولانی مدت ثبات بازار مسكن اتفاق می افتد.


مهدی سلطان محمدی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: در چند ماه گذشته بازارها خودرا برمبنای پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و نرخهای بالای دلار تنظیم کرده بودند اما با برنده شدن بایدن انتظار می رود که نرخ دلار، طلا، خودرو، کالاهای وارداتی و شاخص بورس پایین بیاید.
وی ادامه داد: پیروزی بایدن اطلاع جدیدی بود که به بازارها آمد و بنا بر این قیمتها فورا اتفاق نمی افتد. صاحبان کالاها منتظر تثبیت نرخ ارز می مانند و اگر ببیند قیمت آن ثابت شده به تدریج قیمت کالاها را پایین می آورند. شاخص تورم هم مقداری کاهش پیدا می کند.
این کارشناس بازار مسکن اشاره کرد: کاهش تورم و افت ارزش دارایی ها، سرمایه گذاری در بانکها و خرید اوراق خزانه را جذاب می کند. بنظر می رسد دولت بتواند تامین مالی کند و کسری بودجه از شیوه های سالمتری صورت گیرد که به کاهش چشم انداز تورمی می انجامد.
سلطان محمدی درباره آینده بازار مسکن نیز اظهار داشت: بازار مسکن در کوتاه مدت کمترین تاثیر را از تحولات سیاسی اخیر می گیرد؛ برای اینکه چسبندگی قیمت در بخش مسکن، بالاتر از دیگر بازارها است و نمی توان برای دوره چند هفته ای انتظار افت قیمتها را داشت. بعید است که نرخها پایین بیاید اما روند افزایش قیمت کند می شود.
وی اظهار نمود: آمدن بایدن چند ماهی طول می کشد و اگر بخواهد به مسائل سیاست خارجی و تحریمها رسیدگی کند زمان می برد؛ بدین سبب به سرعت نمی توان شاهد کاهش تحریمها و نوع رابطه ایران با آمریکا باشیم. اما چیزی که الان با آن مواجهیم این است که انتظارات نسبت به آینده تغییر کرده است. از طرف دیگر باید توجه داشتبه باشیم که ترامپ چند ماه وقت دارد و ممکنست فشار لابی بر روی او موجب شود تحریمها را طوری بگذارند که به این زودی ها قابل بازگشت نباشد.
این کارشناس بازار مسکن با اعلان اینکه افت قیمت در بازار مسکن به سرعت اتفاق نمی افتد اظهار داشت: زمانی می توان انتظار کاهش نرخها در بازار مسکن را داشت که در یک دوره طولانی پایدار قرار گیرد. مسکن نسبت به تحولات سیاسی و نرخ دلار کشش پایینی دارد؛ بویژه که با کاهش ساخت و ساز مواجهیم و مادامی که میزان عرضه محدود است و تقاضا وجود دارد نمی توان انتظار داشت قیمتها کاهش قابل توجهی پیدا کند.
قیمت مسکن در تهران متری ۲۶.۷ میلیون تومان
به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران در مهرماه سال ۱۳۹۹ به ۸۶۵۶ واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۲.۳ درصد و ۱۵۴ درصد افزایش نشان میدهد. همین طور برمبنای اعلام بانک مرکزی در ماه مورد گزارش، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده بوسیله بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران ۲۶.۷ میلیون تومان بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب معادل ۱۰ و ۱۱۰ درصد افزایش یافته است.1399/08/17
20:00:21
5.0 / 5
1393
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بانك , بودجه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری