واریز قطره چكانی پول برای مسكن ملی

واریز قطره چكانی پول برای مسكن ملی

به گزارش ارتباط با مشتری باآنكه وزارت راه و شهرسازی بارها حذف متقاضیان بدحساب مسكن ملی را اخطار داده، هنوز آمار واریز وجه كه طبق آخرین اعلام به حدود ۹۳ هزار فقره رسیده بسیار كمتر از حد انتظار است؛ حال آنكه تمامی متقاضیان واجد شرایط از خردادماه مشخص شده و حتی بعضی افراد از اسفندماه سال قبل از تایید خود آگاه هستند.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، با نزدیک شدن به مهلت واریز وجه برای طرح اقدام ملی مسکن، تعداد کسانی که افتتاح حساب داشتند افزایش یافته و طبق آخرین آماری که بانک مسکن ارائه داده ۱۵۱ هزار و ۴۰۵ نفر از واجدان شرایط طرح اقدام ملی مسکن در بانک، افتتاح حساب کردند که البته ۹۲ هزار و ۸۹۴ نفر پول واریز کرده اند. این تعداد تا روز ۱۷ اردیبهشت ماه ۶۵ هزار نفر بود.
مرحله اول ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن اواخر اسفندماه سال قبل انجام شد که ۱.۶ میلیون نفر نام نویسی کردند و خردادماه ۴۷۰ هزار نفر واجد شرایط شناخته شدند. بعضی افراد هم که قبل از آن ثبت نام کرده بودند از اسفندماه سال قبل از تایید خود آگاه هستند. از آن زمان تا کنون حدود ۹۳ هزار نفر واریز وجه داشته اند که با ۴۰۰ هزار واحد اقدام ملی و بیشتر از ۴۰۰ هزار واحد تعریف شده برپایه تفاهم نامه با دستگاههای دولتی که جمعا بیشتر از ۸۰۰ هزار واحد می شود تناسبی ندارد.
به نظر می آید با وجود اخطارهای مختلف وزارت راه و شهرسازی در خصوص لزوم افتتاح حساب و واریز وجه، متقاضیان مسکن ملی همانند طرح مسکن مهر این مورد را جدی نگرفته اند. البته وزارت راه و شهرسازی اعلام نموده کسانی که پیامک دریافت کرده و تا آخر مهرماه از واریز وجه امتناع کرده اند حذف شده اند اما برای کسانی که پیامک دریافت نکرده اند هنوز فرصت وجود دارد. متقاضیانی که تابحال هیچگونه پیامکی جهت انجام امور بعدی دریافت نکرده اند، باید هرچه زودتر از مراجع ذیربط (محل ثبت نام طرح اقدام ملی تولید مسکن) پیگیر کارهای ادامه ثبت نام و واریز وجه باشند.
هرچند متقاضیان واجد شرایط تمایل چندانی به پرداخت پول برای مسکن ملی نشان نمی دهند، بازار خرید و فروش امتیاز این واحدها البته به شکل زیرپوستی و غیرقانونی داغ است. باآنکه برخی از آگهی های فروش مسکن ملی در سایتهای اینترنتی به علت غیرقانونی بودن حذف می شود اما بررسیهای میدانی نشان داده است که خرید و فروش جریان دارد. مبالغی بین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان هم برای این امتیاز تعیین می شود. در بعضی آگهی ها حتی جزئیات آپارتمان مورد معامله مثل متراژ واحد، تعداد اتاقها، قیمت هر متر مربع و دیگر خصوصیات درج شده است. با این وجود وزارت راه و شهرسازی اخطار داده که با متخلفان برخورد و واحد مسکونی مورد معامله را سلب امتیاز می کند.
مسکن ملی در یک نگاه
شهریوماه ۱۳۹۸ طرح اقدام ملی مسکن با حضور رئیس جمهور کلنگ زنی شد. نخستین واحدها از این پروژه ۴۰۰ هزار واحدی به تعداد ۱۱ هزار و ۵۶۰ واحد در روز یکم آبان ماه ۱۳۹۹ به دستور رئیس جمهور افتتاح شد. این پروژه از راه آورده متقاضیان و ۱۰۰ میلیون تومان وام بانکی با نرخ سود ۱۸ درصد ایجاد می شود. آورده متقاضیان در مرحله اول حدود ۴۰ میلیون تومان است. میانگین قیمت این واحدها در کل کشور طبق آخرین برآورد از هزینه های تابستان ۱۳۹۹ به متری ۲.۷ میلیون تومان می رسد. ثبت نام مرحله اول به پایان رسیده و متقاضیان واجد شرایط برای بارگذاری مدارک خود باید به سامانه tem.mrud.ir رجوع کنند. مهلت بارگذاری مدارک و افتتاح حساب، آخر مهر ماه اعلام شده بود و برای کسانی که پیامک دریافت نکرده اند تمدید شده است. در صورت عدم واریز وجه یا انصراف متقاضیان اولیه، افرادی از فهرست رزرو جایگزین آنها می شوند.1399/08/19
16:23:55
5.0 / 5
1474
تگهای خبر: بازار , بانك , تولید , ثبت نام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری