رئیس اتاق تعاون :

تصمیمات خلق الساعه آثار تحریم را دوچندان كرد

تصمیمات خلق الساعه آثار تحریم را دوچندان كرد

به گزارش ارتباط با مشتری رئیس اتاق تعاون ایران اظهار داشت: فقط بخشی از بی ثباتی قیمت ها در ارتباط با تحریم است، اما تصمیمات خلق الساعه و غیركارشناسی متولیان، آثار تحریم را دوچندان كرده و به مانعی بر سر راه تولید تبدیل گشته است.بهمن عبدالهی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد موانع تولید در کشور، عنوان کرد: هم اکنون سه مانع عمده در راه تولید کشور وجود دارد؛ مورد نخست غیرقابل پیشبینی بودن قیمت مواد اولیه و محصولات است، مورد دوم بی ثباتی مقررات، دستورات و آیین نامه های دستگاههای اجرایی و مورد سوم عدم تأمین مالی کافی است.
رئیس اتاق تعاون ایران اضافه کرد: بخشی از علت بی ثباتی قیمت مواد اولیه ناشی از تحریم است و نمی توان تحریم را نادیده گرفت اما بخشی هم به تصمیمات داخلی برمی گردد که اثرات تحریم ها را دوچندان کرده است.
وی افزود: در مبحث دوم یعنی بی ثباتی مقررات باید بگویم که این مسئله دیگر به تحریم مربوط نیست بلکه مستقیم به تصمیمات داخلی مربوط می شود. در واقع هر روز تصمیمات خلق الساعه و بعضاً بدون مطالعه و غیرکارشناسی گرفته و ابلاغ می شود که آثار سو آنرا مدتی بعد به صورت مستقیم در تولید می بینیم.
عبدالهی اظهار داشت: مورد سوم یعنی عدم تأمین مالی هم به تحریم مربوط نمی گردد. وقتی هر روز در کشور فریاد می زنیم که رشد نقدینگی غیرقابل کنترل شده و به تعبیری روزی دو هزار میلیارد تومان به آن اضافه می شود یعنی باید با سیاست هایی این نقدینگی را به بخش های تولیدی و مولد کشور هدایت کرد که این امر با تصمیمات داخلی امکان پذیر است.
رئیس اتاق تعاون ایران خاطرنشان کرد: ازاین رو ما می توانیم فشار تحریم را در بخشی از بی ثباتی قیمت مواد اولیه و محصولات ببینیم ولی در مشکلات دیگر بحث داخلی مطرح بوده و متولیان باید امور را تسهیل کنند.
وی تصریح کرد: اگر این ۳ مشکل به نحوی حل شود حتما شاهد جهش تولید خواهیم بود.


منبع:

1399/08/30
22:40:35
5.0 / 5
1207
تگهای خبر: تعاون , تولید , قیمت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری