رفت و برگشت طرح جهش تولید مسكن

رفت و برگشت طرح جهش تولید مسكن

به گزارش ارتباط با مشتری دولت به علت عدم پیشبینی منابع كافی، مخالفت خویش را با طرح نمایندگان مجلس در خصوص جهش تولید مسكن اعلام كرده؛ با این وجود طرح، مراحل دوفوریت و بررسی در صحن را طی كرده و بزودی توسط بهارستان نشینان تصویب می شود.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، دوم مهرماه کلیات طرح «جهش تولید و تأمین مسکن» با هدف تولید و تأمین سالانه یک میلیون واحد مسکونی به تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسید و جهت بررسی بیشتر به کمیسیون عمران ارجاع شد. بنا به قول فیروزی پوربادی، عضو کمیسیون عمران، بررسی جزئیات طرح در مراحل نهایی قرار دارد و کمیسیون عمران مصمم است هر چه سریعتر این طرح را به صحن علنی برساند.
وی ضمن اشاره به بررسی این طرح در جلسات این کمیسیون با حضور مسؤلان دولتی و اعضای شورای نگهبان اضافه کرد: مهمترین ایرادی که به طرح گرفته شده نکته در ارتباط با تأمین مالی طرح است؛ موضوعی که دولت هم دغدغه آنرا داشت. الان طرح جهش تولید مسکن برای چکش کاری بیشتر در کمیسیون عمران با حساسیت بیشتر در حال بررسی است تا یک طرح پخته تقدیم صحن علنی شود.
عزم مجلس برای تصویب طرح جهش تولید مسکن در حالی جزم شده که برخی مسؤلان دولتی مخالفت آشکار و پنهان خویش را با آن به علت عدم پیشبینی منابع مالی لازم، زمزمه های نرخ سود پایین تسهیلات، تبعات زیست محیطی و تورم زا بودن اعلام نموده اند. این برنامه در حالی روی میز پارلمان قرار گرفته که برخی طرح های گذشته به اختصاص بدون ضابطه اراضی کشاورزی و منابع طبیعی برای راه اندازی پروژه های عمرانی منجر گردید و نهایتا به علت جانمایی نامناسب، اقشار پایین از واحدهای مسکونی آن استقبال نکردند.
روز ۲۵ شهریور، دولت طی یک نامه کوتاه خطاب به وزارت اقتصاد، سازمان برنامه و بودجه و معاونت امور مجلس رئیس جمهوری مخالفت خویش را با این ایده ابراز کرد.
از طرفی شنیده ها حاکی از این است که همه دولتی ها با این طرح مخالف نیستند اما طبیعتا از موضع کلی دولت حمایت می کنند.
کارشناسان معتقدند هر قانون و برنامه ای که مشروط به داشتن پیوستهای زیست محیطی بتواند کسری حدود پنج میلیون واحد مسکونی برای متقاضیان واقعی را تأمین کند خوب است. اما تجربه طرحهای قبلی مثل مسکن مهر نشان داده دولتها توانایی اجرای مستقیم را ندارند و در طرح جهش مسکن باید این مسئله لحاظ شود که از توان بخش خصوصی استفاده گردد.
نمایندگان می گویند: در فرآیند بررسی جزئیات طرح از همفکری و مشارکت مسؤلان در بدنه دولت هم استفاده خواهد شد تا طرح جهش تولید مسکن با کمترین ضریب خطا تهیه شود.
منبع:

1399/09/02
10:23:26
5.0 / 5
1158
تگهای خبر: اقتصاد , بودجه , تسهیلات , تورم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان ارتباط با مشتری
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری