نرخ بیكاری اسپانیا در بالاترین حد دو سال اخیر قرار گرفت

نرخ بیكاری اسپانیا در بالاترین حد دو سال اخیر قرار گرفت

ارتباط با مشتری: نرخ بیكاری در اسپانیا تا اختتام 12 ماه منتهی به سپتامبر با 0.49 درصد افزایش نسبت به بازه مشابه منتهی به ماه قبل به 16.26 درصد رسید كه این رقم، 0.36 درصد بیشتر از نرخ قبلی مورد انتظار و بالاترین نرخ بیكاری ثبت شده در این كشور از ماه مارس سال قبل تا حالا بوده است.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، طی این مدت شمار بیکاران اسپانیایی ۳۵۵ هزار نفر بیش تر شده و به سه میلیون و ۷۲۳ هزار نفر رسیده است. از طرفی طی این مدت ۱۹ میلیون و ۱۷۷ هزار اسپانیایی شاغل بوده اند که نسبت به ماه قبل ۵۶۹ هزار نفر بیشتر شده است. نرخ بیکاری جوانان که شمار افراد فاقد شغل ۱۸ تا ۲۵ سال را می سنجد به ۴۰.۴۵ درصد رسیده است که بالاترین نرخ بیکاری جوانان در اروپا به حساب می آید.
نرخ مشارکت نیز که نسبت جمعیت شاغل در بازه سنی ۱۵ تا ۶۴ سال را اندازه می گیرد به ۵۲.۴ درصد کاهش پیدا کرده که ۰.۲ درصد کمتر از رقم ثبت شده برای ماه قبل بوده است.
در بازه زمانی ۱۹۷۶ تا ۲۰۲۰ میلادی، بالاترین نرخ بیکاری ثبت شده ۲۶.۹۴ درصد و کمترین نرخ بیکاری ثبت شده نیز ۴.۴۱ درصد بوده است.
از جانب دیگر مرکز آمار هلند اعلام نمود که شمار بیکاران این کشور تا اختتام ماه اکتبر با ۷۰۰۰ نفر کاهش به ۴۰۶ هزار نفر رسید تا بدین ترتیب نرخ بیکاری با ۰.۱ درصد کاهش نسبت به ماه قبل به سطح ۴.۳ درصدی برسد که کمترین نرخ بیکاری این کشور از ماه ژوین مربوطه به حساب می آید.
طی این مدت شمار شاغلان هلندی ۴۰ هزار نفر بیش تر شده و به هشت میلیون و ۹۵۰ هزار نفر رسیده است. نرخ مشارکت نیز که نسبت جمعیت شاغل در بازه سنی ۱۵ تا ۶۴ سال را اندازه می گیرد به ۷۰.۹ درصد افزوده شده که ۰.۱ درصد بیشتر از رقم ثبت شده برای ماه قبل بوده است.
در بازه زمانی ۱۹۸۰ تا ۲۰۲۰ میلادی، بالاترین نرخ بیکاری ثبت شده ۷.۹ درصد و کمترین نرخ بیکاری ثبت شده نیز ۲.۹ درصد بوده است.
منبع:

1399/09/03
13:58:51
5.0 / 5
1306
تگهای خبر: شغل , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری