میانگین ساعت كار واقعی در ایران چقدر است؟

میانگین ساعت كار واقعی در ایران چقدر است؟

به گزارش ارتباط با مشتری نتایج یك تحقیق از میانگین ساعات كار واقعی در كشورها نشان داده است كه میانگین ساعت كار در ایران در سطح متوسطی قرار دارد و میزان ساعت كار هفتگی زنان نسبت به مردان كمتر بوده است.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت کار در گزارشی به بررسی میزان ساعت کار واقعی در بعضی کشورها پرداخته است.

آخرین اطلاعات از میانگین ساعت کار واقعی در کشورهای منتخب نشان داده است که در سال ۲۰۱۷ کشور قطر با ۴۹ ساعت بیشترین میانگین ساعت کار واقعی در شغل اصلی را در طول هفته به خود مختص کرده است. طی این مدت میزان ساعت کار زنان بیشتر از مردان بوده و شکاف جنسیتی در این خصوص منفی ۴.۲ درصد بوده است.

بالاترین شکاف جنسیتی در میانگین ساعت کاری به کشور افغانستان با ۵۰.۵ درصد و پاکستان با ۳۱.۹ درصد متعلق می باشد و در این کشورها ساعت کار مردان بیشتر از زنان گزارش شده است.

کمترین میزان شکاف جنسیتی هم متعلق به کشورهای گرجستان با ۱.۴ درصد و تایلند با ۰.۷ درصد است. ایران به لحاظ میانگین ساعات کار معمول در هفته نسبت به سایر کشورها در سطح متوسط قرار دارد و میزان ساعت کار مردان نسبت به زنان بیشتر است.

بر اساس این گزارش، در سال ۲۰۱۹ بیشترین میانگین ساعت کار واقعی در طول هفته به کشور گرجستان و بعد از آن ایران اختصاص داشته است. کشورهای مکزیک، تایلند، فیلیپین و کره در رده های بعدی و اندونزی، برزیل، اسپانیا، آمریکا، فرانسه و انگلیس به لحاظ میانگین ساعت کار واقعی در سطوح پایین تر قرار دارند.

آلمان طی این مدت پایین ترین میانگین ساعت کار واقعی در شغل اصلی را به خود مختص کرده است.

نکته قابل توجه این است که فیلیپین در این گزارش تنها کشوری است که میانگین ساعت کار شاغلان زن و مرد آن برابر بوده و هیچ شکاف جنسیتی در این خصوص دیده نمی گردد.

به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، قوانین ساعات کاری در کشورهای جهان متفاوت می باشد و این امر به مکان، شغل، فرهنگ کار و سبک زندگی در کشورها بستگی دارد. مطابق گزارشها ساعات کار استاندارد در جهان بین ۴۰ تا ۴۴ ساعت در هفته است با این وجود در بعضی کشورها این آمار بالاتر از میزان متوسط ساعات کار اعلام شده است.
1399/09/12
13:34:06
5.0 / 5
1115
تگهای خبر: استاندارد , زندگی , شغل , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان ارتباط با مشتری
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری