در لایحه ۱۴۰۰،

بودجه مسكن دولتی ۳۳ درصد رشد كرد

بودجه مسكن دولتی ۳۳ درصد رشد كرد

به گزارش ارتباط با مشتری به منظور اجرای پروژه های زیر نظر وزارت راه و شهرسازی شامل مسكن مهر، بازآفرینی شهری، مصلی تهران و طرح اقدام ملی مسكن ۲۰۰۰ میلیارد تومان برای سال ۱۴۰۰ اختصاص یافته كه این رقم پارسال ۱۵۰۰ میلیارد تومان بود.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، در بند «ب» تبصره ۸ لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ به ­دولت اجازه داده می شود برای عملیات آماده سازی، محوطه سازی، تأمین خدمات روبنایی و زیربنایی و تکمیل واحدهای مسکن مهر، طرح های بازآفرینی شهری و احیای بافت های فرسوده و تاریخی، مصلی تهران و همینطور طرح اقدام ملی تأمین مسکن، اقداماتی را به شرح زیرانجام دهد:
۱- وزارت راه و شهرسازی (از طریق شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید و سازمان ملی زمین و مسکن و شرکت بازآفرینی شهری) مجاز است تا سقف ۲۰ هزار میلیارد ریال از محل منابع داخلی یا تهاتر اراضی و املاک متعلق به شرکتهای فوق الذکر را به قیمت کارشناسی یا فروش از راه مزایده مشروط به حفظ کاربری پس از واگذاری و با ساز و کار گردش خزانه صرف اجرای طرح های فوق کند. ۵۰۰۰ میلیارد ریال از اعتبار فوق صرف احیای بافت های تاریخی می شود.
۲- در اجرای ماده (۶۸) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) در صورت درخواست مالکان اعیانی واحدهای مسکن مهر، شرکت مادرتخصصی عمران شهرهای جدید و سازمان ملی زمین و مسکن مکلف به واگذاری قطعی زمین های اجارهای ۹۹ ساله متعلق به خود هستند. منابع حاصله بعد از واریز به حساب این شرکت ها نزد خزانه داری کل کشور، صرف اجرای طرح های فوق خواهد شد.
۳- وزارت راه و شهرسازی مجاز است زمین های متعلق به شرکت مادرتخصصی عمران شهرهای جدید و سازمان ملی زمین و مسکن را تا سقف ۳۰ هزار میلیارد ریال طی قراردادهایی با بانکهای عامل و صندوق های تأمین مالی در رهن آنان قرار داده و متناسب با آن تسهیلات لازم برای اجرای طرح های جامع، تفصیلی و آماده سازی مصوب را دریافت کند و منابع حاصل را صرف تکمیل این طرح ها کند و از محل فروش عرصه و اعیان طرح های تکمیل شده با رعایت قوانین و مقررات و گردش خزانه، با بانکهای عامل تسویه کند و باقیمانده را به اجرای طرحهای صدرالذکر این بند اختصاص دهد.
۴- وزارت راه و شهرسازی مکلف است زمین مورد نیاز برای راه اندازی مدرسه، پاسگاه، پایگاه بسیج، مسجد، مراکز بهداشتی و درمانی، ورزشگاه و سایر مراکز اداری و خدماتی مورد نیاز را به صورت مجانی در اختیار دستگاههای دولتی ذیربط در طرح های مسکن مهر قرار دهد. آئین نامه اجرائی این بند به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی و با همکاری وزارت امور اقتصادی و دارایی، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و سازمان برنامه و بودجه کشور تهیه می شود و به تصویب هیأت وزیران می رسد.
بنابراین گزارش، سال قبل برای تکمیل طرح های مسکن از راه تهاتر زمینهای دولتی ۱۵۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود و سال جاری به ۲۰۰۰ میلیارد تومان رسیده که رشد ۳۳ درصدی را نشان داده است. همینطور در بودجه سال ۱۴۰۰ علاوه بر شرکت عمران شهرهای جدید و سازمان ملی زمین و مسکن، شرکت بازآفرینی شهری هم موظف به تأمین منابع مالی شده که سال قبل تکلیفی در این حوزه نداشت.
انتهای پاممنبع:

1399/09/13
12:41:47
5.0 / 5
1006
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , بودجه , تسهیلات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان ارتباط با مشتری
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری