لایحه بودجه ۱۴۰۰،

تاكید بر شفاف سازی بودجه در مورد مطالبات تأمین اجتماعی

تاكید بر شفاف سازی بودجه در مورد مطالبات تأمین اجتماعی

به گزارش ارتباط با مشتری رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی شفاف سازی بودجه ۱۴۰۰ در مورد پرداخت بدهی دولت به سازمان تأمین اجتماعی و همسان سازی حقوق بازنشستگان را خواهان شد و ابراز امیدواری کرد: بودجه امنیت شغلی و معیشتی کارگران و مستمری بگیران را فراهم آورد.فتح اله بیات در گفتگو با ایسنا، در ارزیابی لایحه بودجه ۱۴۰۰ و سهم کارگران و بازنشستگان از آن اظهار نمود: با مطالعه ای که در مورد لایحه بودجه داشتیم، مبلغ ۹۰ هزار میلیارد تومان جهت پرداخت به سازمان تأمین اجتماعی، حمایتهای اجتماعی، بیمه شدگان خاص و معلولان و... در نظر گرفته شده است ولی معلوم نیست که چه میزان از این اعتبار بابت بدهی دولت به تأمین اجتماعی یا بخشهای دیگر است، در حالیکه مطابق قانون و تعهداتی که دولت دارد باید سالانه مبلغی از این بدهی پرداخت و به صورت شفاف اعلام گردد که مقرر است از راه مبالغ ریالی پرداخت گردد یا از راه واگذاری دارایی ها و املاکی که بازدهی ندارد.

وی اضافه کرد: تأمین اجتماعی یک سازمان عریض و طویل است که هم باید حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی را بپردازد، هم بخش درمان کارگران و بازنشستگان را تأمین کند و هم حق بیمه کارگران و کارفرمایان را برای سال های آینده پس انداز کند. طبعا حساب و کتاب چنین سازمانی باید مشخص شود و شاهد نباشیم که مطالبات سازمان در هر دولتی در حال افزایش می باشد.

بیات اظهار داشت: اگر این بدهی پرداخت گردد مباحث در ارتباط با همسان سازی حقوق بازنشستگان، افزایش حقوق کارگران و بازنشستگی بیمه پردازان برطرف می شود بنابراین تکلیف سازمان تأمین اجتماعی در مورد بیمه شدگان آن باید روشن و مشخص شود که در هر سال چه میزان از این بدهی بابت اشتغال و کارآفرینی، کمکهای معیشتی، پرداخت حقوق بازنشستگان و بازنشستگی بیمه پردازان صرف خواهد شد.

رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی در عین حال رفع تبعیض از بازنشستگان تأمین اجتماعی و بازنشستگان لشگری و کشوری را خواهان شد و اظهار داشت: متاسفانه در زمان افزایش حقوق یا پرداختی به بازنشستگان تأمین اجتماعی با تبعیض هایی روبه رو هستیم و بحث نبود اعتبار مطرح می شود به نحوی که بازنشستگان تأمین اجتماعی مدام از ما می پرسند که چرا حقوق آنها افزایش نمی یابد یا در حق آنها احجاف می شود در حالیکه منابع و مصارف سازمان از محل پرداخت حق بیمه های کارگران و کارفرمایان و بازنشستگان است و بخش اعظم منابع از بخش درآمدی شرکتهای شستا تأمین می شود.

وی در انتها شفاف سازی بودجه ۱۴۰۰ در مورد تعهدات دولت به سازمان تأمین اجتماعی و همسان سازی حقوق بازنشستگان را خواهان شد و ابراز امیدواری کرد: بودجه ۱۴۰۰ امنیت شغلی و معیشتی خانوارهای کارگری و مستمری بگیران تأمین اجتماعی را فراهم آورد.

منبع:

1399/09/19
16:40:58
5.0 / 5
1067
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان ارتباط با مشتری
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری