سقف سنگین،

چرا مشاوران املاك اراك از ركود معاملات مسكن ناراضی نیستند؟

چرا مشاوران املاك اراك از ركود معاملات مسكن ناراضی نیستند؟

به گزارش ارتباط با مشتری مرکزی رئیس اتحادیه مشاوران املاک اراک اظهار داشت: کاهش معاملات قاعدتا سبب رکود در بازار مشاورین املاک شده، اما مشاوران املاک بسیاری از این وضع ناراضی نیستند چونکه در آینده نزدیک با این کاهش قیمت ها، معاملات واقعی در بازار افزایش خواهد داشت.


بهروز عسگری در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: برخلاف گفته مسئولین در خصوص افزایش قیمت مسکن، نظر ما بر کاهش قیمت مسکن می باشد که در واقعیت نیز با کاهش قیمت مسکن و رکود بازار مواجه هستیم و بنظر می رسد از بهمن ماه به بعد مصرف کننده وارد بازار شده و خرید و فروش به صورت نرمال و با جهش قیمت لاک پشتی صورت گیرد.
وی ادامه داد: هم اکنون به طور متوسط قیمت مسکن بین 10 تا 20 درصد و تعداد معاملات بیش از 50 درصد کاهش داشته است.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک اراک اشاره کرد: کاهش معاملات قاعدتا سبب رکود در بازار مشاورین املاک شده، اما مشاوران املاک بسیاری از این وضعیت ناراضی نیستند چونکه در آینده نزدیک با این کاهش قیمت ها، معاملات واقعی در بازار افزایش خواهد داشت.
وی اظهار نمود: تا حدودی حباب قیمت در بازار مسکن شکسته شده، البته هنوز مقدار اندکی از این حباب مانده و پیش بینی می شود از بهمن ماه با ورود مصرف کننده های واقعی به بازار، شاهد ایجاد آرامش در این حوزه باشیم.
عسگری با اشاره به اینکه هم اکنون مقداری به آرامش در بازار مسکن نزدیک هستیم، افزود: پیش بینی می شود ریزش قیمت ها در بازار مسکن تا حدودی ادامه داشته باشد، البته قیمت ها به قبل بازنخواهد گشت، اما حباب قیمت ها شکسته خواهد شد و قیمت واقعی در بازار نمایان می شود.
وی افزود: اعلام میانگین قیمت متراژ مسکن از طرف مسئولان، بازار مسکن را متشنج خواهدنمود و اصلا به صلاح بازار مسکن نیست چونکه اعلام قیمت ثابت در منطقه، بسادگی ریزش نخواهد کرد.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک اراک درباب ساخت مسکن ملی بیان کرد: مسکن ملی تا زمانی که اجرائی نشود هیچ تاثیری در قیمت مسکن نداشته و ندارد و به صورتی یک طرح شکست خورده است چونکه مسکن مهر دولت قبل هنوز بطور کامل تحویل داده نشده و در نتیجه نمی توان در یک دوره کوتاه مدت مسکن های دیگر را به مردم تحویل داد.
منبع:

1399/09/24
14:33:17
5.0 / 5
1155
تگهای خبر: بازار , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری