از سوی جهانگیری ابلاغ شد

تصمیمات كارگروه رفع موانع جهش تولید در مورد پیشنهادات كشاورزی

تصمیمات كارگروه رفع موانع جهش تولید در مورد پیشنهادات كشاورزی

به گزارش ارتباط با مشتری معاون اول رئیس جمهور، تصمیمات کارگروه رفع موانع جهش تولید در مورد پیشنهادات کشاورزی را ابلاغ نمود.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، در جلسه هیات دولت مورخ ۱۶ آذر ۱۳۹۹، تصمیمات جلسات پنجم و ششم کارگروه رفع موانع جهش تولید درمورد پیشنهادات کشاورزی به تصویب رسید.
به باعث این مصوبه، دولت به منظور تسهیل در سرمایه گذاری برای تولید انواع نهاده ها و عوامل تولید کشاورزی وارداتی در داخل کشور و قطع وابستگی و پیشگیری از خروج ارز، وزارت جهاد کشاورزی را موظف کرد ظرف یک ماه لیست اقلام مورد حمایت برای تولید همچون انواع واکسن و داروهای دامی، نژادهای مولد، انواع بذرهای هیبرید و نهال گواهی شده و مواد ژنتیکی، انواع کودهای شیمیایی، سموم و آفت کش ها، ماشین آلات و تجهیزات را تعیین و اعلام عمومی کند.
این وزارتخانه همینطور مکلف است واحدهای تولیدکننده انواع نهاده های مربوط را با رویکرد پشتیبانی از تولید دانش بنیان و راهبری و مدیریت متمرکز تولید نهاده های وارداتی کشاورزی، تا حد ممکن در یک منطقه جغرافیایی با در نظر گرفتن روابط پسین و پیشین در بخش کشاورزی تجمیع و در چارچوب شهرک های تولید نهاده های کشاورزی ساماندهی و محدوده جغرافیایی شهرک های مذکور تعیین کند.
نمونه مجوز فعالیت واحدهای تولیدکننده مشمول حمایت توسط هیات مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار (با اولویت محدوده تعیین شده شهرک های تولید نهاده های کشاورزی) تهیه و با محوریت وزارت جهاد کشاورزی برای واحدهای مذکور صادر می شود.
همچنین بسته پشتیبانی از تأمین مالی برای توسعه واحدهای تولیدکننده مشمول حمایت با اولویت های تعیین شده ظرف مدت یک ماه توسط وزارت جهاد کشاورزی با هماهنگی وزارت امور اقتصادی و دارایی، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و سازمان برنامه و بودجه کشور تهیه و بعد از تأیید معاون اول رئیس جمهور، عملیاتی می شود.
منبع:

1399/09/25
13:02:30
5.0 / 5
952
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , بودجه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان ارتباط با مشتری
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری