كرونا خرید خانه در تركیه از جانب ایرانیان را كم كرد

كرونا خرید خانه در تركیه از جانب ایرانیان را كم كرد

به گزارش ارتباط با مشتری میزان خرید خانه در ترکیه از جانب اتباع ایرانی در ماه نوامبر نسبت به ماه سپتامبر ۴۸ واحد کاهش پیدا کرد.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، به دنبال انتشار کرونا در ترکیه، تمایل اتباع خارجی برای خرید خانه در ترکیه کاهش داشته است؛ بگونه ای که طبق اعلام مرکز آمار این کشور، در ۱۲ ماه منتهی به نوامبر، میزان خرید خانه توسط اتباع خارجی با هدف دریافت اقامت و شهروندی ترکیه نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹.۵ درصد کاهش داشته و به ۵۶۴۲ واحد رسیده است. انتشار کرونا و کاهش ارزش پول ملی همچون علل اصلی کاهش خرید خانه توسط خارجی ها در ترکیه بوده است.
استانبول محبوب ترین شهر برای خرید خانه توسط اتباع خارجی بوده و طی این مدت ۲۴۴۳ مورد از کل معاملات مسکن صورت گرفته توسط اتباع خارجی در ارتباط با این شهر بوده است. بعد از استانبول هم شهرهای آنتالیا با ۸۹۳ مورد و آنکارا با ۲۹۷ مورد، محبوب ترین شهرها برای خرید خانه در ترکیه توسط اتباع خارجی بوده اند.
به قول مرکز آمار ترکیه، طی این مدت اتباع ایرانی با خرید ۸۷۶ واحد خانه، دومین گروه بزرگ خریدار خارجی مسکن ترکیه بوده اند و عراقی ها با خرید ۸۷۶ خانه در صدر این ماه قرارگرفته اند. شهروندان روسی با خرید ۴۳۴ خانه در ترکیه سومین گروه بزرگ خارجی خریدار مسکن بوده اند.
در مجموع ۱۲ ماه منتهی به سپتامبر سال جاری ۱۱۲ هزار و ۴۸۳ مورد فروش ملک در ترکیه به ثبت رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۱۸.۸ درصد کاهش پیدا کرده است. ۱۰۶ هزار و ۷۱۷ خانه از خانه های فوق نوساز بوده اند. استانبول محبوب ترین شهر برای خرید خانه در ترکیه بوده و طی این مدت ۲۱ هزار و ۱۵۸ مورد از کل معاملات مسکن صورت گرفته در ارتباط با این شهر بوده است.
طبق قوانین جدید، اتباع خارجی با خرید خانه ای به ارزش ۲۵۰ هزار دلار و بالاتر می توانند شهروندی و تابعیت ترکیه را به دست آورند. از زمان تصویب این قانون، خرید خانه توسط خارجی ها رونق زیادی گرفته است.1399/09/26
13:39:19
5.0 / 5
1349
تگهای خبر: فروش , كشور , وام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری