صندوق مسكن كارگران نقطه امیدی برای خانه دار شدن

صندوق مسكن كارگران نقطه امیدی برای خانه دار شدن

به گزارش ارتباط با مشتری با احیای صندوق مسکن کارگران و تایید پیش نویس اولیه اساسنامه این صندوق در شورایعالی کار، بخش اعظمی از دغدغه تأمین نیاز مسکن کارگران در کشور برطرف و روزنه امید برای خانه دار شدن کارگران گشوده خواهد شد.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا در آخرین نشست شورایعالی کار طرح پیش نویس اولیه اساسنامه صندوق مسکن کارگران مورد موافقت و تایید اعضای شورایعالی کار قرار گرفت.

این طرح در جهت اجرای ماده ۱۴۹ قانون کار و مصوبات جلسات ۲۸۴ و ۲۸۵ شورایعالی کار در مورد مسکن کارگری مطرح و تایید شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی سال قبل از تشکیل صندوق مسکن کارگری بعنوان یکی از اقدامات بزرگ وزارت کار در جهت تأمین مسکن کارگران اطلاع داد و ابراز امیدواری کرد احیای صندوق مسکن کارگری هرچه سریع تر به نتیجه برسد.

دی ماه سال قبل تفاهم نامه مشترک میان وزارت کار و راه و شهرسازی به منظور تأمین مسکن کارگران و بازنشستگان تأمین اجتماعی در چارچوب ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی به امضا رسید.

وزیر کار اعلام نمود که صندوق های تأمین اجتماعی و بازنشستگی کشوری در تأمین مالی این پروژه ها مشارکت دارند و وزارت راه و شهرسازی هم با واگذاری زمین های ۹۹ ساله به شکل مجانی در این پروژه همکاری خواهد نمود.

به گفته شریعتمداری، از ظرفیت شرکت شهرک های صنعتی هم در این پروژه ها استفاده خواهد شد تا کارفرمایان به استناد ماده ۱۴۲ قانون کار در این طرح مشارکت داده شوند و از ظرفیت جامعه کارگری هم به منظور تأمین زمین و مسکن کارگران استفاده گردد.

بر مبنای اعلام معاونت روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تفاهم نامه راه اندازی مسکن کارگری بعد از امضای دو وزیر، جهت تصویب به هیات دولت ارسال شده است و انتطار می رود با انعقاد این قرارداد، بخش بزرگی از نیازمندی های کارگران به مسکن در آینده تأمین و برطرف شود.

در هفته های اخیر تفاهم نامه سه جانبه میان وزارت کار، شرکت عمران شهرهای جدید و اتحادیه تعاونی های مسکن کارگران ایران به منظور ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی برای کارگران در شهرهای جدید به امضا رسید.

به باعث این تفاهم نامه، اتحادیه تعاونی های مسکن کارگران (اسکان) مدیریت ساخت ۳۰ هزار واحد مسکونی را برعهده گرفته و ۱۰ هزار واحد را حداکثر ظرف مدت ۳۶ ماه در ۱۲ شهر جدید راه اندازی خواهد نمود. با ساخت این واحدها، کارگران شهرهای جدید در استان های آذربایجان شرقی، البرز، اصفهان، بوشهر، تهران، سمنان، خراسان رضوی، فارس، مرکزی و سیستان و بلوچستان از مزایای خانه دار شدن بهره مند خواهند شد.

به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، پیش نویس اولیه اساسنامه صندوق مسکن کارگری در دویست و نود و چهارمین نشست شورایعالی کار جهت دریافت مجوزهای قانونی از بانک مرکزی و سایر مجامع مورد تایید و موافقت اعضا قرار گرفت.
1399/09/30
18:21:48
5.0 / 5
997
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری