پای عدم جذب اعتبارسیل درمیان است

جدولی كه افكار عمومی را نگران كرد

جدولی كه افكار عمومی را نگران كرد

ارتباط با مشتری: انتشار جدول توزیع تسهیلات اشتغال روستایی که لرستان را در جایگاه آخر نشان می دهد، موجی از انتقاد در بین افکار عمومی و اصحاب رسانه به دنبال داشت تا سبب واکنش متولیان شود.خبرگزاری مهر - گروه استان ها: استان لرستان با جمعیت بالای روستایی مولد در آخرین جدول منتشرشده پیرامون تسهیلات اشتغال روستایی در جایگاه آخر قرار گرفت تا این امر سبب واکنش جدی در فضای رسانه ای استان شود.
این امر سبب واکنش متولیان شد تا علی آشتاب مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان توضیحاتی دراین زمینه را مطرح کند.

وی در مورد آخر شدن لرستان در این جدول عنوان کرد: در ارتباط با جدول منتشره در برخی از گروه های مجازی راجع به درصد جذب اعتبارات مطابق اطلاعات اخذشده دلیل این است که برای استان لرستان علاوه بر سهم عادی اعتباری حدود ۱۵۰ میلیارد تومان بعنوان سیل منظور شده که در سرجمع اعتبارات منظور شده ولی این اعتبار حدود یک سال بعد نصف آن تخصیص یافته که در حال جذب است و مابقی نیز قرار هست به بانک ها اعلام گردد.
آشتاب افزود: ولی پیرامون سهم عادی مشابه استانها حدود ۲۵۲ میلیارد تومان اعتبار به استان تخصیص داده شده است که تا حالا مبلغ ۲۳۶ میلیارد آن عقد قرارداد و به متقاضیان واجدالشرایط پرداخت شده است که رقمی حدود ۹۳ درصد اعتبارات تخصیصی در پنج مرحله بوده که بدون منظور نمودن اعتبارات خاص بالاتر از میانگین کشوری است اما با اضافه کردن ۱۵۰ میلیارد جدید درصد جذب پایین آمده است.

وی تصریح کرد: لازم به ذکر است حدود ۱۴۰ میلیارد تومان طرح از محل اعتبارات خاص سیل به بانک ها معرفی که در حال بررسی و جذب است.
این توضیحات علی آشتاب علاوه بر اینکه افکار عمومی را قانع نمی کند، انتقادات جدیدتری را به سیستم مدیریت استان وارد میکند و این سوال مطرح می شود که چرا روند جذب اعتبارات مربوط به سیل و تخصیص آن کند بوده و همچنان اندر خم یک کوچه است.
از سیل فروردین ماه سال ۹۸ نزدیک به دو سال می گذرد و هرروز بر ابهامات پیرامون روند تخصیص اعتبارات و تسهیلات مربوط به آن افزوده می شود.

پیش ازاین نیز نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در سخنانی با انتقاد از مدیران اظهار داشته بود: این که مدیری بنشیند که به او اعتبار بدهند و او هم اعتبار را هزینه کند کاری است که از خیلی از افراد ساخته است، آنچه نشانه یک مدیر باکفایت است این است که فعالیت خودرا برای گرفتن اعتبار صدچندان کرده و حتما برای جذب اعتبار متمرکز ملی تلاش نموده و آنرا برای دستگاه مربوطه اختصاص و عملی کند.
حجت الاسلام شاهرخی، خطاب به مسئولان استان، اشاره کرد: با گذشت ۹ ماهه از سال نسبت به سهم بودجه استانی چه کرده ایم؟ آیا همه سهم استان را تا ۹ ماهه اول سال جذب کرده ایم؟ و علاوه بر بودجه های استانی برای جذب بودجه های متمرکز ملی چه کرده ایم؟
حجت الاسلام شاهرخی، اظهار داشت: سازمان های جهاد کشاورزی، صنعت معدن و تجارت و همین طور اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی در ۶ ماهه باقی مانده از سال وظایف سنگینی بر عهده دارند و باید از فرصت های به وجود آمده بهره برداری کافی و لازم را ببرند.
وی، اشاره کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این ایام که زمان طرح بودجه در مجلس شورای اسلامی است باید توجه نمایند شش هزار میلیارد تومان از اعتبارات خسارات ناشی از سیل به استان تا حالا جبران نشده است در همین راستا باید پیگیری این مساله در دستور کار قرار بگیرد تا در بودجه ۱۴۰۰ ردیفی برای آن منظور شود.


منبع:

1399/10/04
17:16:28
5.0 / 5
983
تگهای خبر: اجتماعی , اشتغال , بانك , بودجه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان ارتباط با مشتری
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری