در گفت وگو با ارتباط با مشتری مطرح شد

تجدیدنظر در ملاك پرداخت كمك معیشت 100 هزار تومانی

تجدیدنظر در ملاك پرداخت كمك معیشت 100 هزار تومانی

به گزارش ارتباط با مشتری یک فعال حوزه کار تجدیدنظر در ملاک پرداخت کمک معیشتی ۱۰۰ هزار تومانی را خواهان شد و اظهار داشت: بازنشستگان و کارگران روزمزد و ساختمانی هم باید مشمول دریافت حمایت معیشتی قرار بگیرند.رحمت اله پورموسی در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به واریز کمک معیشتی ۱۰۰ هزار تومانی به حساب سرپرستان خانوار اظهار داشت: طبق آنچه که اعلام شده افرادی که فاقد بیمه هستند و درآمد ثابت ندارند مشمول این طرح می شوند در حالیکه همین حالا خیلی از کارگرانی که کار آزاد دارند و بیمه نیستند به علت شرایط کرونا با مشکلات بسیاری روبرو شده و معیشت آنها به خطر افتاده است.

وی اضافه کرد: گاها می شنویم بعضی از کسانی که مغازه پوشاک دارند و ماهانه چند میلیون تومان قسط می دهند، کمک معیشتی به آنها واریز شده است، بنابراین ملاکی که در نظر گرفته اند ملاک خوبی در این تصمیم گیری نبوده و بهتر بود به افراد نیازمند و کسانی که واقعا در تأمین معاش و درآمد گرفتار مشکل هستند، کمک گردد.

این فعال حوزه کار ضمن اشاره به اعلام خط فقر از جانب مراجع رسمی، اظهار داشت: در شرایطی که هزینه های سبد معیشت کارگران افزایش و قدرت خرید آنها به شدت کاهش یافته است، پرداخت حمایت معیشتی ۱۰۰ هزار تومانی به یک خانوار چهار نفره کارگری می تواند گوشه ای از هزینه های زندگی آنها را جبران کند.

پورموسی اضافه کرد: متاسفانه بازنشستگان تأمین اجتماعی که با حداقل حقوق زندگی می کنند یا حقوق متوسط دارند هم مشمول این طرح نشده اند بنابراین درخواست ما این است که در ملاک پرداخت کمک معیشتی تجدیدنظر شود و کارگران حداقل بگیر که همواره پرچمدار اقتصاد مقاومتی توصیف می شوند هم از این کمکهای دولت بهره مند شوند و از چنین طرح های حمایتی کنار گذاشته نشوند.

این فعال حوزه کار درباره واریز کمک معیشتی به کارگران ساختمانی اظهار داشت: این عده به علت آنکه تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند شامل نمی شوند البته همه کارگران ساختمانی بیمه نیستند و در روزهای کرونا بیشترین صدمه را از کرونا متحمل شدند چون خیلی از پروژه های ساختمانی متوقف گردید. این افراد شاید یک ماه در میادین باید منتظر بمانند تا یک روز کار به آنها تعلق بگیرد و شایسته بود که آنها هم در این طرح مدنظر قرار می گرفتند.

به گفته پورموسی، کارگران فصلی که اغلب در کارخانجات قند یا بخشهای کشاورزی مشغول کارند و در بعضی فصول سال ناچار به تعطیلی می شوند مشمول واریز کمک ۱۰۰ هزار تومانی شده اند.

منبع:

1399/10/06
19:58:38
5.0 / 5
1055
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری