اشتغال در آمریكا به پایین تر از زمان شروع به كار ترامپ رسید

اشتغال در آمریكا به پایین تر از زمان شروع به كار ترامپ رسید

به گزارش ارتباط با مشتری وضعیت تعداد نهایی شاغلان در زمان ریاست دونالد ترامپ، روز جمعه اوضاعی را برای این جمهوری خواه رقم زد که بطور قطع هیچ سیاستمداری به آن حسادت نخواهد کرد؛ او تنها رئیس جمهوری در تاریخ مدرن خواهد بود که در زمان ترک سمتش، از تعداد مشاغل نسبت به زمان شروع به کارش کاسته شده است.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، وقوع یک پاندمی جهانی که دونالد ترامپ آنرا دیر پذیرفت و بیشتر هم مشغول کم اهمیت نشان دادنش بود، زمینه را برای سقوط اقتصادی آمریکا در سال پایانی ریاست جمهوری او فراهم نمود. این پاندمی تمام ظواهر یک بازار کار شکوفا را که او امید داشت از راه آن بتواند به دور دوم ریاست جمهوری برسد، از بین برد.
وزارت کار آمریکا روز جمعه گزارش داد، مجموع اشتغال در آمریکا در ماه دسامبر با ۱۴۰ هزار مورد کاهش به ۱۴۲ میلیون و ۶۰۰ هزار مورد رسید که حدود ۱۰ میلیون شغل کمتر از زمانی است که پاندمی کرونا رخ داد.
گرچه ترامپ بیست ژانویه، حدودا در انتهای همین ماه میلادی، سمتش را ترک می کند اما آمارهای اشتغال ژانویه در سوابق اقتصادی او درج خواهند شد. داده های این ماه در اوایل فوریه گزارش می شوند.
اصلا چنین احتمال واقع بینانه ای وجود ندارد که اوضاع به حالت اولش بازگشته و شکاف حدودا سه میلیون شغل بین سطح دسامبر و ژانویه ۲۰۱۷، زمانی که ترامپ قدرت را به دست گرفت، پر شود.
پاندمی کرونا که حدود ۲۱.۵ میلیون شهروند آمریکایی را آلوده کرده و جان بیشتر از ۳۶۵ هزار تن را گرفته، سریع ترین و عمیق ترین رکود دوره پسا جنگ جهانی دوم را رقم زد.
با بیکار شدن بیشتر از ۲۲ میلیون آمریکایی، نرخ بیکاری از کمترین میزان نیم قرن گذشته که ۳.۵ درصد در فوریه ۲۰۲۰ بود، ظرف تنها دو ماه به ۱۴.۸ درصد رسید. گرچه این میزان فعلا به ۶.۷ درصد رسیده است، اما باز هم دو درصد بالاتر از زمانی است که دونالد ترامپ روی کار آمد.
دست کم از این نقطه نظر، ترامپ تنها نیست. او سومین رئیس جمهوری خواهی است که سمتش را با بیکاری بالاتری از زمان روی کار آمدنش ترک می کند. هم جورج بوش پسر و هم جورج بوش پدر در دوران خودشان شاهد افزایش نرخ بیکاری بودند.
منبع:

1399/10/20
14:28:18
0.0 / 5
1304
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , بازار , شغل
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان ارتباط با مشتری
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری