برای خانه دار شدن

كارگران تا پنجشنبه فرصت دارند

كارگران تا پنجشنبه فرصت دارند

ارتباط با مشتری: کارگران تا آخر وقت روز پنج شنبه 25 دی ماه فرصت دارند برای ثبت نام در طرح مسکن ملی و خانه دار شدن اقدام نمایند.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، امکان ثبت نام کارگران در سامانه جامع اقدام ملی مسکن به دنبال امضای تفاهم نامه ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی برای کارگران و بازنشستگان فراهم گشته است که دی ماه سال قبل میان وزارت کار و وزارت راه و شهرسازی منعقد شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این خصوص اعلام نمود که از ظرفیت شهرکهای صنعتی در این پروژه استفاده خواهد شد تا کارفرمایان با استناد به ماده ۱۴۲ قانون کار در این طرح مشارکت داده شوند وظرفیت جامعه کارگری نیز بمنظور تامین زمین و مسکن کارگران به کار گرفته خواهد شد.

در راستای تفاهم نامه مذکور، تفاهم نامه سه جانبه ای هم میان وزارت کار، شرکت عمران شهرهای جدید و اتحادیه اسکان به امضا رسید که به سبب آن، اتحادیه تعاونی های مسکن کارگران (اسکان) مدیریت ساخت ۳۰ هزار واحد مسکونی را برعهده گرفته و ۱۰ هزار واحد آن حداکثر ظرف مدت ۳۶ ماه در ۱۲ شهر جدید و در استان های آذربایجان شرقی، البرز، اصفهان، تهران، سمنان، بوشهر، خراسان رضوی، فارس، مرکزی و سیستان و بلوچستان راه اندازی خواهد شد.

محمد جعفر کبیری ـ معاون امور تعاون وزارت کارـ در گفت و گو با ایسنا درباره نحوه ثبت نام کارگران در طرح مسکن ملی می گوید: کارگران می توانند هم در طرح مسکن ملی ثبت نام کنند و هم به عضویت تعاونی های مسکن درآیند. به سبب این طرح زمین در اختیار تعاونی مسکن کارگری قرار می گیرد و از زمینهای جوار شهرکهای صنعتی که امکان ساخت در آنها وجود دارد، استفاده می شود.

وی می افزاید: هم اکنون بیشتر کارگران یا عضو تعاونی ها هستند یا تشکل کارگری دارند و می توانند بوسیله آنها برای ثبت نام در طرح مسکن ملی یا عضویت در تعاونی مسکن اقدام نمایند ولی چنانچه عضو هیچ تعاونی مسکن یا تشکل کارگری نباشند می توانند درخواست خودرا به کارفرمایان عرضه کنند و یک تعاونی مسکن تشکیل دهند و در نهایت بوسیله سامانه جامع هوشمند بخش تعاون بدون مراجعه حضوری تعاونی خودرا به ثبت برسانند.بر اساس اعلام معاونت امور فرهنگی و اجتماعی وزارت کار، مهلت واریز آورده در سامانه جامع اقدام ملی مسکن برای کارگران و بازنشستگان تا ۳۰ دی ماه تمدید شده و وزارت تعاون بعد از تجزیه و تحلیل اطلاعات متقاضیان موجود در سامانه جامع اقدام ملی مسکن و بانک های اطلاعاتی این وزارتخانه، مشخصات کارگران و بازنشستگان بعنوان گروههای هدف، کدملی، دهک بندی متقاضیان و بررسی وضعیت فرم ج آنها را که در سامانه جامع اقدام ملی مسکن ثبت نام کرده اند به تفکیک هر استان و شهر تابعه احصا کرده است.

کارگران می توانند هم در طرح مسکن ملی ثبت نام کنند و هم به عضویت تعاونی های مسکن درآیند و بوسیله تشکل کارگری خود برای ثبت نام اقدام نمایند.

آنطور که صادقی فر گفته کارگران برای بهره مندی از تسهیلات حمایتی لازم است ضمن افتتاح حساب، در فرصت باقی مانده نسبت به تکمیل موجودی خود و مبلغ آورده اقدام نمایند چونکه تسهیلات حمایتی وزارت تعاون در طرح مسکن ملی به افراد و گروههایی تعلق می گیرد که پرداخت اولیه و واریز آورده از طرف آنها کامل شده باشد.

پیش از این اعلام شده بود آن دسته از مشمولین که در طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام و بعد از تأیید و احراز شرایط، آورده اولیه خودرا واریز کرده باشند در اولویت واگذاری هستند و در فاز بعد، تعاونی های مسکن واحدهای تولیدی و صنعتی در اولویت قرار می گیرند.

ثبت نام در طرح مسکن ملی از ماهها قبل شروع شده و دور جدید ثبت نام که فاز سوم این طرح است، از بامداد روز پنج شنبه ۱۸ دی ماه به مدت یک هفته در ۱۸۳ شهر جدید از ۱۹ استان شروع شده که با احتساب شهرهای ثبت نام شده در مراحل گذشته، جمعا در ۷۷۰ شهر ظرفیت سازی لازم صورت گرفته که فرصت مناسبی جهت تامین مسکن و سرپناه برای متقاضیان خصوصاً کارگران است.

به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، درباب کارگرانی که در مراحل قبل و قبل از این در طرح مسکن ملی ثبت نام کرده بودند، مهلت واریز آورده تا اختتام دی ماه تمدید شده است و کارگران متقاضی مسکن که هنوز اقدامی نکرده اند تا آخر وقت روز پنجشنبه ۲۵ دی ماه فرصت دارند به سامانه https: //tem.mrud.ir مراجعه و مراحل ثبت نام خودرا جهت خانه دار شدن دنبال کنند.

منبع:

1399/10/20
23:05:46
0.0 / 5
1041
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری