شركتهای ترك در اولویت بازسازی جمهوری آذربایجان

شركتهای ترك در اولویت بازسازی جمهوری آذربایجان

شرکتهای ترک تابحال ۱۶ میلیارد دلار پروژه عمرانی در جمهوری آذربایجان اجرا کرده اند.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از دیلی صباح، شرکتهای ترک فعال در حوزه عمرانی و ساختمانی در اولویت پروژه های بازسازی جمهوری آذربایجان خواهند بود و در برگزاری مناقصه های عمرانی این کشور در اولویت قرار خواهند گرفت. بعد از خاتمه جنگ در منطقه قره باغ، باکو یک برنامه بازسازی سریع را به راه انداخته است و دولت تلاش دارد تا جریان زندگی را در مناطق جنگ زده احیا کند.
دولت آذربایجان تسهیلات جدیدی را برای سرمایه گذاران خارجی در این مناطق در نظر خواهد گرفت و سعی شده است تا با رفع حداکثری موانع اداری، پروژه های عمرانی با حداکثر سرعت شروع و اجرا شوند. فیروز مصطفایف- مدیر امور ساخت و ساز، برنامه ریزی شهری و آب و برق در کابینه آذربایجان، ترکیه را مدلی مثال زدنی در زمینه ساخت و ساز دانسته و افزوده است کشورش ترجیح می دهد از مدل عمرانی ترکیه در بازسازی ها استفاده نماید.
از سال ۱۹۷۲ تابحال شرکتهای ترک بیشتر از ۱۰ هزار پروژه عمرانی به ارزش ۴۰۰ میلیارد دلار را در ۱۲۷ کشور اجرا کرده اند.
به قول مصطفایف، در سیستم قدیمی مناقصه ها، قیمت پایه برای شرکتهای خارجی متفاوت از شرکتهای داخلی بود که سبب ایجاد دشواری هایی برای سرمایه گذاران خارجی می شد. در سیستم جدید با رفع موانع اداری سعی شده است شرکتهای خارجی بتوانند راحتتر در مناقصه ها شرکت نمایند. با عنایت به سابقه همکاریهای مشترک شرکتهای ترک و آذری با یکدیگر، مقرر است راه اندازی جاده جدید بین فوزلی و شوشا به صورت مشترک توسط دو کشور اجرا شود. شرکتهای ترک تابحال ۱۶ میلیارد دلار پروژه عمرانی در جمهوری آذربایجان اجرا کرده اند و با عنایت به مزیت های رقابتی، شراکت به نفع هر دو کشور خواهد بود.
منبع:

1399/11/01
18:17:42
0.0 / 5
1151
تگهای خبر: تسهیلات , زندگی , شركت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری