معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد

آغاز دریافت الكترونیكی عوارض آزادراهی با برچسب هوشمند

آغاز دریافت الكترونیكی عوارض آزادراهی با برچسب هوشمند

به گزارش ارتباط با مشتری معاون وزیر راه و شهرسازی از برقراری سیستمی جدید برای دریافت عوارض آزادراهی اطلاع داد و اظهار داشت: در این روش برای خودروهایی که از آزادراه ها استفاده می نمایند برچسب هوشمندی تهیه شده تا هنگام عبور از دوربین های پلاک خوان، عوارض مورد نظر از کیف پول آنها کسر شود، این مدل در آزادراه غدیر تست شده و اگر جواب بدهد در دیگر آزادراه ها هم آنرا اجرا خواهیم کرد.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، آزادراه کنار گذر جنوبی تهران به نام آزادراه غدیر از آبیک در آزادراه فعلی کرج- قزوین شروع شده و با عبور از جنوب استان البرز و تهران بعد از ۱۵۸ کیلومتر به چرمشهر در آزادراه حرم تا حرم در جنوب شرقی تهران می رسد البته اگر تقاطع های غیر همسطح و دیگر مسیرهای آنرا محاسبه نماییم طول این آزادراه به ۲۲۰ کیلومتر می رسد. ساخت این آزادراه به قول سرمایه گذار آن به پایان رسیده و آماده افتتاح است و طی ماه های پیش رو به بهره برداری خواهد رسید.

خیراله خادمی - معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور- درباره فرایند دریافت عوارض این آزادراه این گونه به ایسنا توضیح داد که در تلاش هستیم تا در این آزادراه به صورت الکترونیکی و البته به روشی جدید عوارض را از مردم دریافت نماییم تا سرمایه گذار آن هر چه سریعتر به سرمایه اش برسد. در این روش از تگ هوشمند برای خودرو ها استفاده خواهیم کرد و مردم برای تردد از آن باید این تگ را روی شیشه جلوی خودروی خود نصب کنند.

وی اضافه کرد: در این روش قبل از آنکه مردم به دوربین های پلاک خوان محاسبه و دریافت عوارض برسند باید کیف پول خویش را شارژ کنند و در این شرایط دوربین های تعبیه شده پلاک را می خواند. شماره پلاک پیش از این به کیف پول تعیین شده توسط راننده متصل شده است و نهایتا بر مبنای نرخ عوارض تعیین شده مبلغ از حساب رانندگان کسر خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور ضمن اشاره به اینکه با استفاده از این روش رانندگان قبل از عبور یا در هنگام عبور از آزادراه عوارض آنرا پرداخت می کنند و نیازی به پرداخت از راه اپلیکشین ها و روش های معمول دیگر نیست.

خادمی اظهار داشت: این روش جدید دریافت عوارض آزادراهی هم برای راحتی عبور و مرور رانندگان و هم برای بازگشت سریعتر سرمایه سرمایه گذاران مزایای بسیاری دارد و نیازی به پرداخت مستقیم یا غیر مستقیم از جانب رانندگان نیست چون که کافی است کیف پول تعریف شده یک مرتبه شارژ شود و به میزان مبلغی که در آن شارژ شده و تعداد دفعات عبور و مرور از آزادراه می توان تردد کرد.

وی اعلام نمود: این روش جدید دریافت عوارض آزادراهی به صورت الکترونیکی ابتدا در آزادراه کنار گذر جنوبی تهران شروع شده و در صورت موفقیت آمیز بودن و دریافت بازخوردهای مثبت از آن، در دیگر آزادراه های کشور هم اجرا خواهد شد.

منبع:

1399/11/02
23:44:59
0.0 / 5
954
تگهای خبر: شركت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری