استقبال از یارانه دستمزد بیشتر شد

استقبال از یارانه دستمزد بیشتر شد

به گزارش ارتباط با مشتری بر مبنای آخرین آمار عملکرد طرح یارانه دستمزد، بیشتر از ۲۲ هزار داوطلب در این طرح ثبت نام کرده و بیشتر از ۴۲۰۰ کارفرما از آن استقبال کرده اند که در مقایسه با اجرای طرح در ماههای گذشته رشد قابل توجهی داشته است.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، طرح یارانه دستمزد یکی از برنامه ها و سیاست های موثر دولت در حوزه اشتغال است که به منظور حفظ اشتغال در استانهای دارای آمار بالای بیکاری و پشتیبانی از نیروی کار شغلی اولی و کارفرمایان بنگاهها توسط وزارت کار به اجرا درآمده است.

در راستای اجرای این طرح، در صورت جذب نیروی کار شغل اولی در بنگاه های اقتصادی، ۳۰ درصد مبلغ دستمزد نیروی کار به صورت یارانه از سوی دولت به مدت یک سال به کارفرمایان پرداخت می شود.

مطابق آخرین آمار عملکرد اجرای طرح یارانه دستمزد، ۲۲ هزار و ۵۳۰ نفر داوطلب در این طرح ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۱۶ هزار و ۶۶۸ شغل اولی قرارداد کار بسته و جذب بنگاه شده اند. همینطور ۴۲۷۲ کارفرما از طرح استقبال و مبادرت به جذب نیروی شغل اولی کرده اند.

بر اساس این گزارش، بیشترین تعداد کارفرمای ثبت نام شده متعلق به استان کرمانشاه و پایین ترین میزان استقبال کارفرمایان، متعلق به استان خراسان شمالی بوده است. استان لرستان هم بیشترین تعداد داوطلب ثبت نام شده و جوینده کار جذب شده را به خود مختص کرده است.

یارانه دستمزد وجهی است که وزارت کار به صورت ماهانه بابت بخشی از دستمزد نیروی کار شغل اولی به کارفرما می پردازد و کارفرمایانی که از فارغ التحصیلان دانشگاهی در واحدهای خود استفاده کنند از ۳۰ درصد حداقل دستمزد مصوب شورایعالی کار بعنوان یارانه بهره مند می شوند.

شرط استفاده از فارغ التحصیلان در طرح این است که جویندگان کار باید مدرک تحصیلی دیپلم و بالاتر داشته باشند و سن آنها از ۳۷ سال تمام بیشتر نباشد. برای زنان سرپرست خانوار جوینده کار هم شرط سنی تا سقف ۴۵ سال تعیین شده است.این طرح با هدف کاهش هزینه های بکارگماری نیروی کار جدید برای کارفرمایان و به منظور پایداری تولید، حفظ اشتغال، افزایش فرصتهای شغلی و پشتیبانی از بنگاههای خصوصی و تعاونی بخصوص بنگاههای صدمه دیده از کرونا در استانهای مشمول اجرا می شود.

در ماههای گذشته وزارت کار در جهت پشتیبانی از بنگاههای صدمه دیده از کرونا و پیشگیری از ریزش نیروهای کار اصلاحیه دستورالعمل طرح یارانه دستمزد را ابلاغ نمود.

دستورالعمل طرح پرداخت یارانه دستمزد با اولویت مناطق کم برخوردار از اشتغال و بنگاههای به شدت صدمه دیده از ویروس کرونا مورد بازنگری قرارگرفته و به باعث آن تمام استان های مشمول طرح با عنایت به شرایط کرونا و تداوم آن مشمول اجرای این طرح شناخته شدند.

به دنبال ابلاغ دستورالعمل جدید طرح، سقف بهره مندی هر کارگاه حداکثر تا ۵ برابر میانگین فهرست نیروهای بیمه شده نزد تأمین اجتماعی اعلام شده و کارفرمایان می توانند تا پنج برابر میانگین فهرست بیمه خود طی ۱۲ ماه گذشته از یارانه دستمزد بهره مند شوند.

به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، کارشناسان معتقدند طرح یارانه دستمزد فرصتی مناسب برای کارآفرینان، کارفرمایان و کارجویان است که ضمن ترغیب و تشویق کارفرمایان کارگاههای تولیدی و خدماتی به استفاده از نیروی کار جدید، زمینه انتقال دانش و تجربه و جذب دانش آموختگان دانشگاهی را فراهم می آورد.

متقاضیان و کارفرمایان برای ثبت نام در این طرح می توانند به سامانه https: //pyd.mcls.gov.ir وزارت کار رجوع کنند.

منبع:

1399/11/06
14:35:34
0.0 / 5
1034
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری