كرونا ۵۰ درصد كارگاه های نبات و قندر ریز را تعطیل كرد

كرونا ۵۰ درصد كارگاه های نبات و قندر ریز را تعطیل كرد

رئیس اتحادیه نبات، آبنبات و قند ریز تهران اظهار داشت: تا حالا حداقل 50 درصد از فعالان این حوزه بیکار شده اند و با افزایش قیمت شکر در چند روز اخیر ادامه کار برای مابقی کارگاه ها ناممکن است.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا، حبیب اسلامی علیشاه، رئیس اتحادیه نبات، آبنبات و قند ریز تهران، عنوان کرد: کرونا سبب بسته شدن حداقل نیمی از کارگاه های تولیدی فعال در صنف ما شده است. این تعطیلی یعنی در بخش توزیع هم همین میزان بیکاری رخ داده است.
رئیس اتحادیه نبات، آبنبات و قند ریز تهران کرونا به رسته های کاری در رابطه با صنف نبات، آبنبات و قند ریز اشاره نمود و اظهار داشت: یک بخش کار در حوزه ما تولیدی های کوچک هستند که از ۳ تا ۱۰ کارگر دارند و بخش دیگر فعالان در حوزه توزیع هستند که کار رساندن محصولات کارگاه های کوچک به فروشگاه ها و مراکز فروش را انجام می دهند، البته بخش صنعتی هم هست اما این بخش خسارات کمتری نسبت به دوبخش اولی که صحبت شد، متحمل شده است.
کیک هایی که خوراک گاوها شدند
اسلامی در ارتباط با شوک کرونا بر بازار صنف خود نیز اظهار داشت: قسمتی از محصولات ما مانند کیک و بیسکویت دارای تاریخ مصرف حداکثر ۴۰ روز تا دو ماه هستند که تمام محصولات اینطور ما در سه ماه ابتدایی شیوع ویروس کرونا فاسد شدند که یا معدوم شدند یا خوراک گاوها در گاوداری ها شدند.
وی اشاره کرد: اگر صدای صنف ما بلند نیست به علت این است که دیگر جانی در رمق نمانده و ازکرونا فقط زخم نخورده ایم و در حقیقت مرده ایم.
اسلامی افزود: بخش مهمی از مشتریان ما بچه های مدرسه ای و دانشجویان بودند که با تعطیلی مراکز آموزشی خوراک میان وعده دانش آموزان و دانشجویان که اغلب کیک و بیسکویت بود بطور کلی مشتری خودرا از دست داد و تقریباً تولیدات ما دیگر مشتری ندارد.
کارفرماها به دنبال اخراج کارگران هستند
به گفته این فعال صنفی مشکل دیگر فعالان این صنف حقوق و بیمه کارگران است که شرایط به حدی وخیم شده که بیشتر کارفرماها به دنبال خطایی از کارگران هستند تا آنها را اخراج کنند. او در ارتباط با بسته ها حمایتی هم اظهار داشت: شرایط سخت دریافت و میزان ناچیز آن مانع از دریافت کمک ها شده است و تقریباً در اتحادیه نباتات و ریز قندها بسته های حمایتی دریافت نشده اند.
اسلامی به کاهش صادرات بعنوان مشکل دیگر فعالان این بخش اشاره نمود و توضیح داد: کشورهای عراق، افغانستان و پاکستان مشترهای ما بودند که به علت ارزان شدن ارز در چندهفته اخیر تمایلی به خرید از ما ندارند.
وی در آخر از قیمت گذاری شکر گلایه نمود و اظهار داشت: آخرین ضربه را دولت در قیمت گذاری شکر بر پیکره ما وارد کرد و با افزایش قیمت شکر به ۱۱ هزار ۵۰۰ تومان، تولید عملاً امکان پذیر نیست و شاید مابقی کارگاه ها هم به زودی تعطیل شوند.

1399/11/09
12:19:46
0.0 / 5
939
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , بازار , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری