در صورت استمرار در تامین منابع؛

آب سد كوچری دو سال دیگر به ساوه می رسد

آب سد كوچری دو سال دیگر به ساوه می رسد

به گزارش ارتباط با مشتری مرکزی نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در صورتیکه وقفه ای در تامین منابع مالی تخصیص سهم آب ساوه از سدکوچری بوجود نیاید این پروژه ملی تا دو سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.حجت الاسلام محمد سبزی امروز پنجشنبه ۹ بهمن ماه در حاشیه بازدید از کارگاه عملیات انتقال سهم آب ساوه از سدکوچری اظهار نمود: تزریق قطره چکانی اعتبارات برای این پروژه ملی روند اجرای آنرا با کندی مواجه کرده بود که با پیگیری های صورت گرفته و خرید لوله های مورد نیاز کار لوله گذاری ۲۰ کیلومتر دیگر شروع شده است.

وی به شتاب در اجرای این طرح با مشخص شدن پیمانکار اشاره نمود و اظهار داشت: با تخصیص اعتبار برای ۹۶ کیلومتر باقیمانده که موافقت رئیس سازمان برنامه و بودجه و وزارت نیرو را به دنبال داشته است اجرای پروژه در فازهای بعدی تسریع خواهد یافت و امیدواریم بتوان ظرف حداکثر دو سال آینده مردم ساوه از نعمت آب شرب سالم و شیرین برخوردار شوند.

نماینده ساوه و زرندیه به سنگلاخی بودن و کار سخت عملیات لوله گذاری در راه خط انتقال آب سهم ساوه از سدکوچری اشاره نمود و اظهار داشت: با وجود دشوار بودن عملیات اجرائی این طرح اما تلاش خواهیم کرد تا آرزوی دیرینه جمعیت افزون بر ۳۰۰ هزار نفری شهرستان ساوه در برخورداری از این نعمت بعد از سالها محقق شود.

مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای استان مرکزی نیز اظهار داشت: پروژه آبرسانی به شهر ساوه و روستاهای مسیر خط انتقال از سد کوچری بطول ۱۳۰ کیلومتر قادر می باشد که ۴۴۰ لیتر در ثانیه را از مسیر خط انتقال آب سد کوچری به قم به سمت شهرستان ساوه منتقل کند.

عزت الله آمره ای اضافه کرد: خوشبختانه تا این مرحله ۱۴ کیلومتر از این خط اجرا شده و ۲۰ کیلومتر دیگر که قطعه دوم این پروژه است الان در حال اجراست و امیدواریم تا سال آینده این ۲۰ کیلومتر تمام شود و باقیمانده پروژه که در حدود ۹۶ کیلومتر است با بهره بردن از ظرفیت بخش خصوصی اجرا می گردد تا ضمن افزایش سرعت اجرای طرح، زمینه تسریع در بهره برداری فراهم گردد.

وی اضافه کرد: برای ۹۶ کیلومتر باقیمانده این طرح در مرحله فراخوان و دعوت از سرمایه گذاران هستیم و بانک ها یا حتی پیمانکارانی که توان مالی داشته باشند می توانند در این پروژه شرکت نمایند. این فراخوان به قیمت پایه ۳۵۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است ولی طبیعتا قیمت تمام شده این پروژه ۹۶ کیلومتر حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری است که پروژه بسیار مهم و حساس و تاثیرگذاری در اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان ساوه خواهد بود.

به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، استان مرکزی از سد کوچری در مجموع ۲۷ میلیون متر مکعب تخصیص سالانه دارد که ۱۴ میلیون متر مکعب در سال آن مربوط به ساوه بوده و به آب شهری، روستایی و صنایع تخصیص خواهد یافت. به عبارتی سهم آب تخصیص یافته برای شهرستان ساوه ۴۴۴ لیتر بر ثانیه است که ۳۳۵ لیتر بر ثانیه آن سهم شهر ساوه، ۶۵ لیتر بر ثانیه سهم روستاها و ۴۴ لیتر بر ثانیه آن نیز به حوزه صنعت اختصاص خواهد یافت.

طراحی خط انتقال برای انتقال پیک دبی آب ۶۳۰ لیتر بر ثانیه است و با احتساب شهرهای جعفریه و دستجرد پیک انتقال ۷۱۰ لیتر بر ثانیه انجام شده است.

نحوه انتقال آب از تصفیه خانه دودهک شهرستان دلیجان به صورت ثقلی به طول ۱۳۱ کیلومتر با بهره گیری از لوله فولادی با پوشش خارجی و پوشش داخلی با سیستم حفاظت کاتدیک به قطر ۹۰۰ میلی متر (۳۶ اینچ) است.

این طرح انتقال آب در دو قطعه صورت خواهد گرفت که قطعه اول بطول ۶۰ کیلومتر و قطعه دوم نیز بطول ۷۱ کیلومتر خواهد بود و با راه اندازی یک باب مخزن متعادل کننده دو هزار متر مکعبی صورت می گیرد و مشخصات فنی خط انتقال روستاها نیز متفاوت می باشد.
1399/11/10
23:35:10
0.0 / 5
696
تگهای خبر: اشتغال , بانك , بودجه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری