در گفت وگو با ارتباط با مشتری مطرح شد

سهم تعاونی ها از واگذاری ها كمتر از یك درصد!

سهم تعاونی ها از واگذاری ها كمتر از یك درصد!

ارتباط با مشتری: مدیر امور اقتصادی اتاق تعاون معتقد می باشد سهم تعاونی ها از واگذاری های بخشهای دولتی کمتر از یک درصد بوده و این باور که بخش تعاون می تواند خیلی از تصدیگری ها را در اختیار بگیرد هنوز شکل نگرفته است.رضا وفایی یگانه در گفت و گو با ایسنا با تاکید بر ضرورت توانمندسازی تعاونی ها اظهار نمود: در سیاستهای اصل ۴۴ قانون اساسی تاکید شده بمنظور توانمندسازی بنگاههای تعاونی ۳۰ درصد واگذاری شرکتهای دولتی با اولویت تعاونی ها صورت گیرد ولی متاسفانه تا به امروز این هدف محقق نشده است.

وی با اعلان اینکه واگذاری بخشهای دولتی به تعاونی ها کمتر از یک درصد بوده است، اضافه کرد: واگذاری ها به شکلی نبوده که در فعالان بخش تعاون ایجاد انگیزه کند، در صورتیکه اگر واگذاری ها به شیوه پیمان مدیریتی یا فروش اقساطی صورت می گرفت خیلی از شرکتهای تعاونی توان خریداری تعدادی از شرکتهای مذکور را پیدا می کردند.

به گفته مدیر امور اقتصادی و سرمایه گذاری اتاق تعاون هم اکنون این باور در بدنه اجرائی کشور شکل نگرفته که بخش تعاون قادر می باشد برخی تصدی ها را به نحو شایسته برعهده گیرد و پس باوجود تاکید قانون سیاستهای اصل ۴۴ در خصوص اولویت واگذاری ها به بخش تعاون در عمل درصد بسیاری کمی اختصاص یافته و بر این اساس حمایت جدی از بخش تعاون صورت نگرفته است.

وفایی یگانه در ادامه تامین سرمایه در گردش را یکی از اشکالات بخش تعاون عنوان نمود و اضافه کرد: موثرترین عامل عدم فعالیت خیلی از تعاونی ها، نبود یا کمبود سرمایه در گردش است و بنا بر این بیشتر بنگاههای تعاونی با زیر ظرفیت اسمی مشغول کار هستند.

به گفته وی، بااینکه بانک توسعه تعاون بعنوان بانک توسعه ای در اختیار فعالان تعاون قرار دارد و تلاش نموده تسهیلات و خدمات مناسبی عرضه نماید ولی باز هم آنطور که باید نیازهای تعاونی ها را پوشش نمی دهد.

مدیر امور اقتصادی اتاق تعاون اظهار داشت: اگر سرمایه بانک توسعه تعاون افزایش یابد و تسهیلات مورد نیاز شرکتهای تعاونی و فعالان بخش تعاون با نرخ سود ترجیحی ارائه شود، اساسا در تامین مالی تعاونی ها اثرگذار خواهد بود.

منبع:

1399/11/11
13:43:15
0.0 / 5
711
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , تسهیلات , تعاون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری