رئیس انجمن انبوه سازان كشور عنوان كرد

سونامی افزایش قیمت مصالح ساختمانی

سونامی افزایش قیمت مصالح ساختمانی

به گزارش ارتباط با مشتری خوزستان دبیر کانون سراسری انبوه سازان کشور اظهار داشت: کارخانه های تولید سیمان به بهانه های واهی، از مدار تولید خارج شده اند و بعضی دیگر از این کارخانجات هم به صادرات سیمان به کشورهای دیگر پرداخته اند که این مسئله، سبب افزایش قیمت سیمان در بازار به هر پاکت ۴۰ هزار تومان در مدت یک هفته رسیده است.


فرشید پورحاجت در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: از آغاز سال جاری با یک وزارت صمت بدون وزیر مواجه بودیم که تبعات سنگین این مورد برای کشور خسارت های فراوانی ایجاد کرد.
وی افزود: با آمدن وزیر جدید به وزارت صنعت، معدن و تجارت به نظر می رسید که دریای پرتلاطم حوزه صنعت کشور به آرامش برسد اما این اتفاق رخ نداد و علیرغم آغاز به کار چند ماهه وزیر جدید، متاسفانه مشاهده می شود که برنامه هایی که در رابطه با صنعت راه اندازی در کشور بوده اند؛ به خروجی مثبتی نرسیده اند.
رئیس انجمن انبوه سازان خوزستان در مورد وضعیت قیمت مصالح ساختمانی اظهار داشت: با یک سونامی وحشتناک افزایش قیمت در مصالح ساختمانی روبه رو بوده ایم و علیرغم اظهارات ما در مورد وجود رانت در صنعت فولاد، جلوی این رانت ها گرفته نشده است.
پورحاجت خاطرنشان کرد: بنده به اقتصاد آزاد اعتقاد کامل دارم اما قضیه ای که در کشور رخ داده است یک اقتصاد آزاد نیست و بخشی از اقتصاد تولیدی را آلوده به رانت کرده است.
وی در مورد وضعیت سیمان در بازار اظهار نمود: کارخانه های تولید سیمان به بهانه های واهی، از مدار تولید خارج شده اند و بعضی دیگر از این کارخانجات هم به صادرات سیمان به کشورهای دیگر پرداخته اند که این مسئله، سبب افزایش قیمت سیمان در بازار به هر پاکت ۴۰ هزار تومان در مدت یک هفته رسیده است.
دبیر کانون سراسری انبوه سازان کشور افزود: این مورد نشان دهنده این است که هیچ عزم و اراده ای از سوی وزارت راه و شهرسازی و وزارت صمت برای بهبود شرایط راه اندازی ساختمانی در کشور وجود ندارد و بخش خصوصی کشور در حوزه صنعت ساختمان در شرایطی قرار دارد که با مشکلات گوناگونی روبه رو است.
پورحاجت بیان نمود: اگر در حوزه فولاد، فساد یا رانت در توزیع و قیمت گذاری بوجود آمده بود اما فولاد در بازار، فراوانی داشت ولی در مورد سیمان، یک روز کارخانه های تولید سیمان اعلام به افزایش قیمت می کنند و روز بعد به بهانه های متعدد، خط های تولید خویش را از مدار خارج می کنند که این موضوع، مصداق بارز فساد و انحصارگری است.
وی اظهار داشت: این مورد نه تنها از سوی دولت، بلکه از سوی مجلس شورای اسلامی هم پیگیری نمی گردد و از عجایبی است که در ۱۰ سال قبل تابحال با آن برخورد کرده ام.
رئیس انجمن انبوه سازان خوزستان اضافه کرد: کارخانه های سیمان توان تولید سیمان را دارند اما تولیدات خویش را متوقف کرده اند.
وی اظهار داشت: آیا کسی توجه نمی کند که صنعت راه اندازی در کشور در شرایطی بسیار بحرانی قرار می گیرد؟ آیا کسی به این مورد توجه نمی کند که خرید مسکن برای جوانان ایرانی به یک رویای دست نیافتنی تبدیل خواهد شد؟
منبع:

1399/11/13
23:20:19
0.0 / 5
781
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری