افزایش نرخ بیكاری در كشورهای اروپایی

افزایش نرخ بیكاری در كشورهای اروپایی

متوسط نرخ بیکاری کشورهای عضو منطقه یورو به 7.5 درصد رسید.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مرکز آمار اتحادیه اروپا، تا اختتام دسامبر ۲۰۲۰ نرخ بیکاری در منطقه یورو با ۰.۱ درصد افزایش نسبت به زمان مشابه ماه قبل به ۷.۵ درصد رسید اما این نرخ در سطح اتحادیه اروپا بدون تغییر نسبت به ماه قبل در سطح ۸.۴ درصد باقی ماند. این نرخ بیکاری بالاترین نرخ بیکاری ثبت شده در کشورهای عضو منطقه یورو در سه ماه اخیر بوده است.
تخمین زده می شود تا اختتام این ماه ۱۶ میلیون مرد و زن در سطح اتحادیه اروپا بیکار باشند که از این تعداد، ۱۳ میلیون و ۶۷۱ هزار نفر ساکن کشورهای عضو منطقه یورو بوده اند. در مقایسه با ماه قبل، شمار افراد بیکار در اتحادیه اروپا ۶۷ هزار نفر و در سطح منطقه یورو ۵۵ هزار نفر افزایش یافته است.
در میان کشورهای عضو، بالاترین نرخ بیکاری متعلق به اسپانیا با ۱۶.۲ درصد بوده است و بعد از این کشور، لیتوانی با ۱۰.۱ درصد و ایتالیا با ۹.۰ درصد قرار دارند. از طرف دیگر کمترین نرخ بیکاری در جمهوری چک با ۳.۱ درصد مشاهده شده است و بعد از این کشور، لهستان با ۳.۳ درصد و هلند با ۳.۹ درصد قرار دارند.
نرخ بیکاری طی این مدت در بلژیک ۵.۸ درصد و فرانسه ۸.۹ درصد بوده است. در میان کشورهای اروپایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند نیز نرخ بیکاری در ایسلند ۶.۱ درصد و در نروژ ۵.۲ درصد اندازه گیری شده است.
همین طور تا اختتام ماه دسامبر سه میلیون و ۱۳۸ هزار جوان زیر ۲۵ سال در اتحادیه اروپا بیکار بوده اند که از این مقدار، دو میلیون و ۵۹۰ هزار نفر ساکن منطقه یورو بوده اند. در مقایسه با زمان مشابه ماه قبل، نرخ بیکاری جوانان در سطح اتحادیه اروپا ۰.۳ و در سطح منطقه یورو ۰.۴ درصد کاهش داشته است. کمترین نرخ بیکاری جوانان مربوط به آلمان با ۶.۱ درصد بوده است و بعد از این کشور نیز هلند با ۹.۵ درصد و جمهوری چک با ۱۰.۱ درصد قرار دارند. از جانب دیگر بیشترین نرخ بیکاری جوانان مربوط به اسپانیا با ۴۰.۷ درصد، ایتالیا با ۲۹.۱ درصد و لیتوانی با ۲۶.۷ درصد بوده است.
منطقه یورو شامل ۱۹ کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو بعنوان واحد پولی خود استفاده می نمایند. اتحادیه اروپا نیز دارای ۲۷ عضو است که شامل ۱۹ کشور عضو منطقه یورو بعلاوه، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.1399/11/14
22:46:31
0.0 / 5
846
تگهای خبر: كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان ارتباط با مشتری
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری