نرخ بیكاری سوییس به بالاترین سطح 10 سال گذشته رسید

نرخ بیكاری سوییس به بالاترین سطح 10 سال گذشته رسید

شمار بیکاران سوییسی از ۱۶۹ هزار نفر گذشت.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از تریدینگ اکونومیکس، تا آخر ماه ژانویه نرخ بیکاری در سوئیس به ۳.۷ درصد افزوده شده که نسبت به ماه قبل آن ۰.۷ درصد بیشتر شده است و بالاترین نرخ بیکاری ثبت شده در این کشور طی ۱۰ سال گذشته به حساب می آید.
در این زمان شمار افراد فاقد شغل در مقایسه با ماه قبل ۶۲۰۸ نفر بیشتر شده و به ۱۶۹ هزار و ۷۵۳ نفر رسیده است. در میان جوانان، نرخ بیکاری افراد ۱۵ تا ۲۴ سال سوئیسی با ۰.۱ درصد افزایش نسبت به رقم ثبت شده در ماه قبل به ۳.۴ درصد تا آخر این ماه رسیده است که بیشترین سطح ثبت شده ۳۲ ماه اخیر به حساب می آید. طی این مدت شمار بیکاران جوان سوئیسی ۷۲ نفر بیشتر شده و به ۱۷ هزار و ۷۶۶ نفر رسیده است.
متوسط نرخ بیکاری سوئیس از سال ۱۹۹۵ تا ۲۰۲۰ برابر با ۳.۲۲ درصد بوده است که بالاترین نرخ بیکاری ثبت شده در ارتباط با ۵.۷ درصد ژانویه ۱۹۹۷ و کمترین نرخ بیکاری ثبت شده هم ۱.۵ درصد می ۲۰۰۱ بوده است.
همینطور نرخ بیکاری کره جنوبی تا آخر ماه ژانویه با ۰.۸ درصد افزایش نسبت به ماه قبل به ۴.۶ درصد رسید که این نرخ بالاترین نرخ بیکاری ثبت شده در این کشور طی ۲۱ سال گذشته به حساب می آید. طی این مدت شمار بیکاران کره جنوبی با ۲۶۲ هزار نفر افزایش به یک میلیون و ۵۱۹ هزار نفر رسیده است.
از طرفی اما شمار شاغلین هم ۲۹۸ هزار نفر نسبت به ماه قبل کمتر شده و به ۲۶ میلیون و ۴۸۵ هزار نفر رسیده است. نرخ مشارکت دربازار کار که مبین جمعیت فعال ۱۸ تا ۶۴ سال است به ۶۲.۳ درصد رسیده که ۰.۱ درصد کمتر از رقم ثبت شده برای ماه قبل است. نرخ اشتغال هم با ۰.۹ درصد کاهش به ۵۸.۹ درصد رسید.
متوسط نرخ بیکاری در کره جنوبی در بازه زمانی ۱۹۹۹ تا ۲۰۲۰ معادل ۳.۶۴ درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده در ارتباط با ۷.۱ درصد در ژوئن ۱۹۹۹ و کمترین رقم هم سه درصد سپتامبر ۲۰۰۲ است.
منبع:

1399/11/23
22:44:40
0.0 / 5
1033
تگهای خبر: اشتغال , بازار , شغل , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان ارتباط با مشتری
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری