پرداخت 21 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای احیای هدفمند تعاونی ها

پرداخت 21 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای احیای هدفمند تعاونی ها

ارتباط با مشتری: معاون امور تعاون وزارت تعاون از پرداخت 21 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای احیای هدفمند تعاونی های اشتغالزا آگاهی داد.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد کبیری در پنجمین نشست کارگروه اقتصادی سرمایه گذاری و اشتغال با محوریت توسعه تعاون در مازندران اظهار نمود: در دنیا سه میلیون تعاونی با یک میلیارد عضو وجود دارد، ۳۰۰ تعاونی برتر دنیا نزدیک ۲۱۰۰ میلیارد دلار گردش مالی دارند که نشان دهنده ظرفیت بالای تعاونی ها است.

وی از فعال بودن ۹۴ هزار تعاونی در کشور و ۷ هزار تعاونی در استان مازندران آگاهی داد و اضافه کرد: بعد از چند سال با کمک وزارت تعاون و آموزش و پرورش، تعاونی های دانش آموزی احیا می شوند و کار فرهنگی و گروهی برای ترویج تعاونی ها از مدارس شروع شده است.

معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباب اقدامات انجام شده در حوزه توسعه شفافیت و دولت الکترونیک اضافه کرد: معاونت تعاون با ایجاد سامانه جامع و هوشمند، بخش تعاون را از یک اتاق نسبتاً تاریک به اتاق شیشه ای تبدیل کرد که این امر به حذف امضاهای طلایی دراین حوزه منجر گردید.

وی از راه اندازی ۱۱ مرکز نوآوری تعاون در کشور آگاهی داد و اظهار داشت: هدف نخست پشتیبانی از تشکیل و توسعه کمی و کیفی تعاونی های دانش بنیان و نوبنیان و هدف دوم پشتیبانی از توسعه، راه اندازی و نوسازی تعاونی ها و بهسازی فرآیندهای داخل تعاونی ها بوسیله ارائه مشاوره های کسب وکار است.

کبیری خاصیت های توسعه تعاون را باز توزیع عادلانه ثروت و اشتغال پایدار عنوان نمود و اضافه کرد: تعاونی ها بستری را برای جذب سرمایه های خرد مردمی و ایجاد و تثبیت اشتغال فراهم می کنند.

معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: ۹۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی به تعاونی ها با کمک بانک ها پرداخت شده است.


منبع:

1399/11/26
15:35:06
0.0 / 5
493
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری