رئیس انجمن صنفی شركت های حمل ونقل ریلی:

قیمت بلیت قطار افزایش نیافته است

قیمت بلیت قطار افزایش نیافته است

به دنبال انتقاد نمایندگان مجلس به افزایش یافتن قیمت بلیت قطار، رئیس انجمن صنفی شرکتهای حمل و نقل ریلی اعلام نمود: قیمت بلیت قطار افزایش پیدا نکرده است و تنها ۲۵ درصد از قیمت بلیت صندلی های خالی را از مسافران دریافت می نماییم.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، طی روزهای گذشته نمایندگان مجلس نسبت به افزایش یافتن قیمت بلیت قطار انتقاد کردند و آنرا خارج از توان مسافران دانستند. محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در اینباره به ایسنا اظهار داشت: مسئله این است که اگر می خواهیم بار مسافر را از جاده ها به سمت قطار ببریم باید برای مردم جاذبه ایجاد نماییم و در گام اول باید از نظر اقتصادی برای مردم به صرفه باشد تا آنها شبکه ریلی را ترجیح دهند اما افزایش قیمت بلیت قطار منجر به هدایت مسافر از حوزه ریلی به سمت جاده ها می شود.

این اظهارات در حالی مطرح گردیده است که محمد رجبی رئیس انجمن صنفی شرکتهای حمل و نقل ریلی در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: قیمت بلیت قطار افزایش پیدا نکرده است و پیش از این چنین قانونی وجود داشت که اگر مسافری صندلی خالی را کنارش بخواهد باید صد درصد پول بلیت آنرا پرداخت کند. در شرایط کنونی شیوع کرونا دولت از حوزه ریلی خواست تا قانون ۵۰ درصد را برای پذیرش مسافر در کوپه ها اجرا کنند و در این راستا با عنایت به این که دولت هیچ حمایتی از ما نکرد، درخواست دادیم تا مسافران ۵۰ درصد بلیت صندلی های خالی را پرداخت کند.

وی اضافه کرد: بعد از پیگیری های فراوان مصوب شد تا مردم تنها ۲۵ درصد از این هزینه را پرداخت کنند که البته تنها مسافرانی است که این هزینه هایاضافه برایشان اعمال می شود که در کوپه هایی با صندلی خالی هستند اما خانواده هایی که با هم سفر می کنند می توانند کوپه هایی به اندازه تعداد خودشان تهیه کنند تا مشمول این قانون نشوند.

رجبی خاطرنشان کرد: شیوع کرونا، افزایش نرخ ارز و تورم هزینه های عملیاتی شرکتهای حمل و نقل ریلی را چند برابر افزایش داده اند در حالیکه دولت هیچ گونه منابعی برای جبران این هزینه ها به شرکتهای ریلی در نظر نگرفته اند و حتی تسهیلات مرونایی که حدودا به همه بخش ها اختصاص پیدا کرده است، تابحال به حوزه ریلی پرداخت نشده است.

رئیس انجمن صنفی شرکتهای حمل و نقل ریلی با تکیه بر اینکه نمی توان با دست خالی حمل و نقل ریالی را مدیریت کرد و تراز منفی مالی برای شرکت ها زیبنده نیست، اظهار داشت: شرکتهای حمل و نقل ریلی در شرایط کنونی در آستانه توقف فعالیت قرار دارند و نگرانی های آنها برای سالهای آتی بیشتر و بیشتر می شود. چونکه امسال مجموعه حمل نقل ریلی بالغ بر یک هزار و یکصد میلیون دیده است و حتی توان خرید نیازهای خویش را برای سالهای بعدی ندارد. بنابر این در شرایطی که دولت هیچ کمکی به حمل نقل ریلی نکردهاست. شرکتهای این حوزه نمی توانند از جیب خودشان هزینه های اضافی را پرداخت کنند بیشتر از این زیان ببینند چونکه تنها درآمد شرکتهای حمل و نقل ریلی، بلیت قطارهایی است که آنها می فروشند.

منبع:

1399/11/27
14:43:01
0.0 / 5
576
تگهای خبر: اقتصاد , تسهیلات , تورم , درآمد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری