معاون وزیر كار خبر داد:

تدوین سند ملی توسعه كارآفرینی با مشاركت همه دستگاه ها

تدوین سند ملی توسعه كارآفرینی با مشاركت همه دستگاه ها

به گزارش ارتباط با مشتری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، از تهیه و تدوین سند ملی توسعه کارآفرینی با مشارکت همه دستگاه ها و بخش خصوصی اطلاع داد.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، عیسی منصوریبر اهمیت بهره وری تصریح کرد و توجه ویژه به سرمایه انسانی در کشور را ضروری خواند و عنوان کرد: بر مبنای شرایط حال حاضر کشور، مولفه های اصلی رشد اقتصادی در سه حوزه سرمایه گذاری، اشتغال و بهره وری تعریف می شوند.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سهم منابع انسانی در رشد اقتصادی کشور را حدود ۱۸ درصد دانست و اضافه کرد: این سهم در کشورهای آسیایی شرقی ۲۲ درصد و در کشور آمریکا ۳۴درصد است.
منصوری اظهار داشت: سرمایه ثابت مبتنی بر آی تی در کشور حدود ۸۸ درصد است که این عدد، آمار بالایی را در این حوزه نشان داده است.
وی عنوان کرد: توجه به بهره وری از راه کارآفرینی نوآورانه در کشور ضروریست که هم اکنون این مورد در دستور کار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی قرار دارد؛ ضمن اینکه در قواعد اجرایی کشور به مقوله کارآفرینی بعنوان بنگاه توجه می شود و شخص کارآفرین مورد توجه قرار نمی گیرد.
منصوری ضمن اشاره به اینکه در قوانین موجود کشور بیشتر از بنگاه ها حمایت می شود تا فرد بعنوان یک کارآفرین، خاطرنشان کرد: این جشنواره نمادی از حمایت و قدردانی از فرد کارآفرین تلقی می شود؛ در همین راستا مصوبه ای تنظیم شده و فرآیند آن در کمیسیون اقتصادی با مشارکت دستگاه ها و بخش خصوصی در دست پیگیری است.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال با تکیه بر اینکه منزلت اجتماعی و کسب و کار کارآفرینان بعنوان فرد باید مورد توجه و حمایت قرار گیرد، اضافه کرد: تسهیل در مباحث گمرکی، دریافت روادید برای کارآفرینان و هماهنگی های مورد نیاز در نظام تأمین مالی برای این افراد همچون مواردی هستند که باید در نظر گرفته شده است.
وی با اشاره به اینکه پارسال آنچه که مورد تاکید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار گرفت، پشتیبانی از افراد کارآفرینی بود که در حوزه فعالیتهای نوآورانه فعالیت نموده اند، خاطرنشان کرد: در این راستا، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پشتیبانی از استارتاپ ها، شتاب دهنده ها و کارخانه های نوآوری را در برنامه های خود قرار داده است.
منصوری به اقدامات صورت گرفته در حوزه های هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و بلاک چین اشاره نمود و اضافه کرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته، بنیاد ملی توسعه کارآفرینی در حوزه هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و بلاک چین بوجود آمده است.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه نیازمند ایجاد پلت فرم های لازم برای فعالیت کارآفرینان و بخش خصوصی هستیم، اضافه کرد: مأموریت این بنیادها، مشارکت بخش خصوصی و توسعه پلت فرم ها در حوزه کارآفرینی است.
وی با اشاره به اینکه در هفته گذشته مرکز ملی توسعه صنعت آبزیان را با مشارکت وزارت کشاورزی بوجود آورده ایم، اضافه کرد: بدین منظور بنیاد ملی توسعه محتوای دیجیتال هم به صورت تخصصی بوجود آمده است.
معاون اشتغال خاطرنشان کرد: در حوزه های تخصصی با مشارکت دستگاههای مربوطه و بخش خصوصی سعی شده است پلت فرم هایی ایجاد شود تا کارآفرینان بعنوان شخص به سادگی بتوانند قابلیت های خویش را شکوفا کنند.
منصوری به فرایند انتخاب کارآفرینان در استان ها اشاره نمود و اضافه کرد: سالانه در هر استان با سازوکارهای موجود، ۱۰ نفر کارآفرین برتر انتخاب و با عنایت به شاخصهای مشخص ۱۰ نفر هم در سطح ملی بعنوان کارآفرین برتر شناسایی و انتخاب می شوند.


منبع:

1399/12/03
23:26:48
0.0 / 5
568
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری