در گفت وگو با ارتباط با مشتری اعلام شد

افزایش بهره وری در تعاونی ها با منتا

افزایش بهره وری در تعاونی ها با منتا

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از احیای تعاونی های اشتغالزا اطلاع داد و اظهار داشت: با ایجاد و گسترش مراکز نوآوری و توسعه تعاون بهره وری در تعاونی ها بالا می رود و زمینه تحقیق و توسعه و نوآوری در شرکتهای تعاونی فراهم می شود.محمد جعفر کبیری در گفتگو با ایسنا، درباره پشتیبانی از تعاونی های اشتغالزا اظهار نمود: یکی از اقدامات حمایتی وزارت تعاون احیای تعاونی های اشتغالزا و کمک به توسعه بازار تعاونی ها با مساعدت بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون است که بدین منظور اعتباری معادل ۲۱ هزار میلیارد تومان از جانب بانک توسعه تعاون برای سال جاری پیشبینی شد که این اعتبار نسبت به سال قبل ۶۰ درصد رشد داشته است.

وی درعین حال از پرداخت ۹۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به طرح های اشتغال روستایی امسال اطلاع داد و اظهار داشت: این تسهیلات در چارچوب سامانه کارا توسط بانک توسعه تعاون پرداخت شده است.

کبیری در ادامه با اشاره با راه اندازی سامانه جامع هوشمند بخش تعاون اظهار نمود: این سامانه یکی از اقدامات بزرگ و موثر وزارت تعاون در جهت شفافیت بود که امضاهای طلایی را از بین برد و سبب شد نظارتها ۱۲ برابر بیشتر شود.

وی خاطرنشان کرد: در این راستا برگزاری مجامع الکترونیک تعاونی ها را برای نخستین بار در شهریور ماه شاهد بودیم و بنا داریم که در سال ۱۴۰۰ تعاونی ها مجامع خویش را به شکل الکترونیک برگزار و از مزایای آن استفاده کنند و امکان رتبه بندی آنها در سال آینده را از راه این سامانه فراهم خواهیم کرد.

معاون امور تعاون وزیر کار درعین حال تعیین تکلیف لایحه اصلاح قانون تعاون را خواهان شد و ابراز امیدواری کرد: این لایحه با گذشت ۹ سال به سرانجام برسد و مشارکت هرچه بیشتر تعاونی ها در اتاق های تعاون را شاهد باشیم.

کبیری همینطور درمورد راه اندازی مراکز نوآوری و توسعه تعاون اظهار داشت: توسعه نوآوری یکی از رویکردهای جدی ما در بخش تعاون است و بدین منظور با پشتیبانی از تعاونی های دانش بنیان و شرکتهای نوپا درصدد تحقق این رویکرد در بخش تعاون هستیم. هم اکنون ۱۱ مرکز نوآوری و توسعه تعاون (منتا) در کشور وجود دارد که برای فعالیت آنها بودجه مستقلی درنظر گرفته شده و طبق هدفگذاری ها مقرر است تا آخر سال آینده هر استان به یک مرکز "منتا" مجهز شود.

به گفته وی کمک به تشکیل و تقویت واحدهای تحقیق و توسعه در بخش تعاون و ارتقای بهره وری شرکتهای تعاونی همچون اهداف ایجاد مراکز نوآوری تعاون به حساب می آید.
1399/12/07
23:40:39
0.0 / 5
480
تگهای خبر: اجتماعی , اشتغال , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری