یك كارشناس در گفت وگو با ارتباط با مشتری:

دستمزد كارگران را هم مثل كارمندان متناسب سازی نماییم

دستمزد كارگران را هم مثل كارمندان متناسب سازی نماییم

به گزارش ارتباط با مشتری یک کارشناس حوزه کار همسان سازی حقوق کارمندان و بازنشستگان را یک اقدام بزرگ از جانب دولت دانست که به شرط همت و تأمین اعتبار در مورد دستمزد کارگران هم قابل انجام است.حمید حاج اسماعیلی در گفتگو با ایسنا درباره راهکارهای جبران عقب ماندگی مزدی کارگران، اظهار نمود: شخصا قبول ندارم که نمی توانیم عقب افتادگی مزدی کارگران را جبران نماییم یا امکان جبران یکجای آن وجود ندارد. سال جاری کار بسیار بزرگی در کشور در بحث همسان سازی حقوق ها صورت گرفت که باآنکه نواقصی داشت ولی در حوزه صندوق های بازنشستگی کار بزرگی بود که از جانب دولت انجام گرفت و کسی نباید آنرا زیر سوال ببرد.

وی افزود: گاها به علت تبعیض هایی که در حوزه صندوق های بازنشستگی صورت گرفت نقدهایی به این کار وارد است که چرا برای بازنشستگان تأمین اجتماعی کمتر انجام شد ولی این مسئله در مورد حقوق بگیران و شاغلان تأمین اجتماعی و دستمزد کارگران هم می تواند عملیاتی شود به شرط آنکه شجاعت و جسارت انجام آنرا داشته باشیم.

این کارشناس حوزه کار با اشاره به اینکه باید اعتبار لازم را از راه بودجه برای ترمیم و متناسب سازی حقوق کارگران در نظر بگیریم، اظهار نمود: معتقدم بر مبنای الگویی که برای صندوق های بازنشستگی صورت گرفت می توانیم متناسب سازی حقوق کارگران را هم دنبال نماییم فقط دولت باید اعتبارش را در نظر بگیرد و این اعتبار از راه مجلس تصویب شود و دولت و مجلس در این خصوص هماهنگ با هم پیش بروند.

حاج اسماعیلی اظهار داشت: مکانیسم انجام این کار آسان است، باید اصل کار تصویب شود و این اعتبار از جانب دولت در اختیار سازمانها و کارگاهها قرار گیرد به این نحو که کارگاهها بر مبنای تعداد کارگر و نیروی کاری که دارند ثبت نام کنند و قراردادها را عرضه کنند. سپس اعتبار از جانب دولت در اختیار کارگاهها قرار می گیرد و هزینه کرد و افزایش حقوق کارگران از راه کارفرمایان رصد می شود.

به اعتقاد این کارشناس حوزه کار اگر عزم و اراده جدی برای ترمیم و متناسب سازی حقوق کارگران وجود داشته باشد می توان این الگو را در مورد کارگران هم دنبال کرد.

منبع:

1399/12/09
15:04:00
0.0 / 5
530
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری