تحت تاثیر كرونا؛

درآمد كارگران جهان ۳ و هفت دهم تریلیون دلار كاهش پیدا كرد

درآمد كارگران جهان ۳ و هفت دهم تریلیون دلار كاهش پیدا كرد

به گزارش ارتباط با مشتری کرونا بحرانی ۴ برابر بزرگتر از بحران اقتصادی سال ۲۰۰۹ در جهان بوجود آورده که در سال ۲۰۲۰ درآمد کارگران جهان را ۳.۷ تریلیون دلار کاهش داده است.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا، سازمان بین المللی کار در تازه ترین گزارش دوره ای خود اعلام نموده بحران کرونا در سال ۲۰۲۰ میلادی باعث کاهش ۸.۸ درصدی ساعات کار در جهان شده است. این میزان معادل از دست رفتن بیشتر از ۲۵۵ میلیون شغل تمام وقت است. کاهش درآمد کارگران جهان که ناشی از این میزان کاهش ساعت کار است، ۳.۷ تریلیون دلار برآورد می شود که معادل ۴.۴ درصد از کل درآمد ناخالص داخلی جهان در سال ۲۰۱۹ است.
گزارش سازمان بین المللی کار نشان داده است که بحران اقتصادی کرونا سبب بیکاری ۱۱۴ میلیون نفر شده است. از این جمعیت بیشتر از ۹۰ میلیون نفر به جمعیت غیرفعال اقتصادی پیوسته اند. در نتیجه نرخ مشارکت نیروی کار در اقتصاد جهان پارسال میلادی ۲.۲ درصد کاهش پیدا کرده و به ۵۸.۷ درصد رسیده است.
نکته قابل توجه دیگر این است که در این میان، زنان ۵ درصد و کارگران جوان ۸.۷ درصد بیشتر از سایر کارگران شغل خویش را از دست داده اند.
اگرچه خیلی از کارشناسان امیدوارند که از میانه سال ۲۰۲۱ با عنایت به گسترش واکسیناسیون، بحران کرونا فروکش کند اما سازمان بین المللی کار اعتقاد دارد که بحران اقتصادی ناشی از این بیماری تا آخر سال ۲۰۲۱ در زندگی کارگران اثرگذار می باشد و به صورت میانگین سبب کاهش ۳ درصدی ساعات کار (معادل از دست رفتن ۹۰ میلیون شغل تمام وقت) خواهد شد.
سناریوی خوش بینانه این وضعیت در سال ۲۰۲۱ کاهش ۱، ۳ درصدی ساعات کار (معادل ۳۶ میلیون شغل تمام وقت) و برآورد بدبینانه هم در بردارند پیشبینی کاهش ۴.۶ درصدی ساعات کار (معادل از دست رفتن ۱۳۰ میلیون شغل تمام وقت) است.
در حال حاضر ۷۷ درصد از کارگران جهان در شرایط محدودکننده و کنترلی بحران کرونا کار و زندگی می کنند که تبعات اقتصادی و روانی بسیاری به همراه دارد. همینطور زندگی و درآمد ۹۳ درصد از کارگران جهان هم از آغاز سال ۲۰۲۱ تحت تاثیر اعمال محدودیت های پیشگیرانه از کرونا بوده است.
سازمان بین المللی کار پیشنهاد کرده است که کشورهای جهان برای کاهش تبعات اقتصادی کرونا بر زندگی کارگران، سیاست گسترش واکسیناسیون، ارتقای بهداشت عمومی و پشتیبانی از بازار کار را در اولویت قرار دهند.


منبع:

1399/12/09
22:29:54
0.0 / 5
346
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , درآمد , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری