بررسی عملكرد شش ماهه نحوه توزیع قیر در كمیسیون برنامه

بررسی عملكرد شش ماهه نحوه توزیع قیر در كمیسیون برنامه

ارتباط با مشتری: نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از بررسی عملکرد دستگاهها در مورد توزیع قیر در جلسه این کمیسیون آگاهی داد.


محمد خدابخشی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به جلسه بعدازظهر امروز (یکشنبه) کمیسیون برنامه و بودجه جهت بررسی عملکرد شش ماهه نحوه توزیع قیر با حضور مسئولان دستگاه های اجرائی اظهار داشت: باتوجه به بروز مشکلاتی که سبب افزایش قیمت قیر طی ماه های اخیر شده، آخرین وضعیت اجرائی این قانون با حضور مسئولان وزارت راه و شهرسازی، معاونان شرکت ساخت و توسعه، معاون سازمان حمل و نقل جاده ای، معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت پالایش و پخش و معاون برنامه ریزی وزارت نفت، کارشناسان دیوان محاسبات و مرکز پژوهش های مجلس و نمایندگان پیگیر عملکرد این قانون بررسی و قرار شد کمیته ای برای پیگیری این مساله تشکیل گردد.
وی ادامه داد: بر طبق پایش های وزارت راه و شهرسازی و سازمان حمل و نقل جاده ای در فاصله سالهای بین ۹۵ تا ۹۹ مطابق دو شاخص ناهمواری و خرابی، روند بهبود جاده های شریانی، فرعی و روستایی نزولی بوده است، بدین سبب ضرورت توجه بیشتر به این راه ها وجود دارد.
این نماینده مجلس افزود: تصمیماتی که در قانون بودجه۹۹ برای تامین قیر و کمک به راه های مواصلاتی اتخاذ شده به سبب افزایش قیمت قیر و عدم تخصیص تناژهای مصوب برای دستگاه های مختلف، نتوانسته اهداف مورد نظر قانونگذار را تا حالا برآورده کند.
خدابخشی افزود: بر طبق گزارش ارائه شده توسط دستگاه های متولی از مجموع ۵۰۰۰ میلیارد تومان منابع پیش بینی شده برای تامین یک میلیون تُن قیر تا حالا ۴۵۰۰ میلیارد تومان تخصیص داده شده اما به سبب اینکه این میزان در قالب اوراق سه ساله بوده است، دستگاهها نتوانسته اند قیر مورد نظر خودرا خریداری کنند.
وی با اعلان اینکه ۵۰۰ میلیارد تومان دیگر از محل اعتبارات این قانون باقی مانده است، افزود: در نشست امروز مقرر شد، کمیته ای متشکل از لهونی، کرمی، دلخوش، حسینی، وزارت نفت، دیوان محاسبات، دستگاه های نظارتی و دستگاه های ذی نفع جهت بررسی علل افزایش قیمت قیر و اینکه آیا علت این افزایش به افزایش قیمت نفت سفید و کوره وابسته بوده و چه میزان افزایش قیمت قیر متاثر از نرخ تسعیر ارز بوده و آیا ضعف نظارتی در این میان دخیل بوده است، تشکیل گردد.
خدابخشی در آخر اظهار داشت: هدف از بررسی این مساله در کمیته تخصصی بهبود عملکرد قانون تامین قیر بوده و تلاش خواهیم کرد تا با رفع مشکلات فعلی در این عرصه، روند اجرای قانون ۱۴۰۰ مربوط به قیر را تسریع نماییم.
منبع:

1399/12/25
01:45:53
0.0 / 5
608
تگهای خبر: بودجه , شركت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری