عضو شورای عالی كار ؛

دستمزد1400 احیانا شنبه تعیین می شود

دستمزد1400 احیانا شنبه تعیین می شود

به گزارش ارتباط با مشتری عضو شورای عالی کار با اعلان اینکه دستمزد 1400 احیانا شنبه تعیین شود، اظهار داشت: نظر نمایندگان کارفرمایی و دولت در مورد درصد افزایش به هم نزدیک است اما نمایندگان کارگری با این اعداد موافق نبودند.محمدرضا تاجیک در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد جلسه روز گذشته شورای عالی کار برای تعیین دستمزد ۱۴۰۰ مشمولان قانون کار گفت: ارقام و درصدهایی که نمایندگان کارفرمایی و دولت در جلسه مطرح می کردند مورد توافق نمایندگان کارگری قرار نگرفت البته نظر نمایندگان کارفرمایی و دولت به یکدیگر نزدیک بود و همخوانی بیشتری داشت، اما نمایندگان کارگری با این اعداد موافق نبودند.
عضو کارگری شورای عالی کار اضافه کرد: نمایندگان کارگری تاکید دارند که عدد دستمزد باید مطابق با قانون خصوصاً تبصره ۲ ماده ۴۱ قانون کار باشد یعنی حداقل دستمزد باید باتوجه به هزینه زندگی و هزینه سبد معیشت تعیین شود تا قدرت خرید جامعه کارگری افزایش یابد.
وی اشاره کرد: هدف ما قانونی شدن دستمزد کارگران و پوشش دادن فاصله ای است که الان بین دخل و حداقل خرج خانوار کارگری وجود دارد.
تاجیک اظهار داشت: البته باتوجه به مباحث مطرح شده، به احتمال زیاد در جلسه روز شنبه به توافق برسیم.
وی حاضر نشد درصد پیشنهادی نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت برای افزایش حداقل دستمزد را اعلام نماید.
لازم به ذکر است، مطابق با ماده ۴۱ قانون کار، شورای عالی کار همه ساله موظف است میزان حداقل مزد کارگران را برای نقاط مختلف کشور و یا صنایع مختلف باتوجه به معیارهای ذیل تعیین کند:
۱- حداقل مزد کارگران باتوجه به درصد تورمی که از جانب بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام می شود.
۲- حداقل مزد بدون آنکه مشخصات جسمی و روحی کارگران و خاصیت های کار محول شده را مورد توجه قرار دهد باید به اندازه ای باشد تا زندگی یک خانواده که تعداد متوسط آن توسط مراجع رسمی اعلام می شود را تامین کند.
البته همه ساله مزد به صورت سراسری تعیین می شود و تعیین دستمزد برای نقاط و صنایع مختلف تا حالا در دستور کار شورای عالی نبوده است.


منبع:

1399/12/25
23:17:54
0.0 / 5
559
تگهای خبر: بانك , تورم , جامعه , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری