افزایش ثبت نام در طرح یارانه دستمزد

كدام استانها یارانه دستمزد می گیرند؟

كدام استانها یارانه دستمزد می گیرند؟

آخرین آمار عملکرد طرح یارانه دستمزد از آن حکایت می کند که بیشتر از ۲۸ هزار نفر در این طرح ثبت نام کرده و بیشتر از ۵۲۰۰ کارفرما از آن استقبال کرده اند که در مقایسه با اجرای طرح در ماه های گذشته افزایش داشته است.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، طرح یارانه دستمزد همچون طرح های اثرگذار دولت در حوزه اشتغال به حساب می آید که بر مبنای آن در صورت جذب نیروی کار شغل اولی در واحدهای اقتصادی، ۳۰ درصد مبلغ دستمزد نیروی کار به شکل یارانه از سوی دولت به مدت یک سال به کارفرمایان پرداخت می شود.

کارفرمایانی که از فارغ التحصیلان دانشگاهی در واحدهای خود استفاده کنند از ۳۰ درصد حداقل دستمزد مصوب شورایعالی کار بعنوان یارانه بهره مند می شوند.

این طرح ابتدا در ۸ استان ایلام، کردستان، لرستان، کرمانشاه، چهارمحال وبختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان عملیاتی شد و مدتی بعد استانهای آذربایجان غربی، اردبیل، خوزستان، بوشهر، خراسان شمالی، گلستان، مازندران و هرمزگان به این طرح پیوستند و در مجموع ۱۶ استان مشمول پرداخت یارانه دستمزد شناخته شده اند.

آخرین گزارش اجرای طرح یارانه دستمزد نشان داده است که تا آخر اسفند ۱۳۹۹ جمعا ۲۸ هزار و ۷۰۰ داوطلب جویای کار واجد شرایط در این طرح ثبت نام کرده و ۲۲ هزار و ۱۹۸ نفر از این تعداد موفق به عقد قرارداد همکاری شده اند؛ همینطور ۵۲۴۱ بنگاه اقتصادی مبادرت به پذیرش نیروی کار مورد نیاز کرده اند.جامعه هدف طرح "یارانه دستمزد" را جوانان بیکار و زنان سرپرست خانوار جویای کار در مناطق محروم و کم برخوردار و بنگاههای اقتصادی رسمی و فعال در شهرستان های کم برخوردار از اشتغال می سازند.

برای بهره مندی از این طرح، جویندگان کار باید مدرک تحصیلی دیپلم و بالاتر داشته باشند و سن آنها از ۳۷ سال تمام بیشتر نباشد. برای زنان سرپرست خانوار جوینده کار هم شرط سنی تا سقف ۴۵ سال تعیین شده است.

وزارت کار به دنبال انتشار کرونا در کشور، اجرای این طرح را با اولویت بنگاههای به شدت صدمه دیده از کرونا و فعال در یکی از ۱۴ رسته مصوب شده، در دستور کار قرار داد به نحوی که تمام استانهای مشمول طرح با عنایت به بحران کرونا زیر پوشش این طرح هستند.

در صورت جذب نیروی کار توسط کارفرما، به مدت یکسال یک سوم دستمزد مصوب شورایعالی کار بعنوان یارانه دستمزد به وی پرداخت می شود.

به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، متقاضیان و کارفرمایان برای ثبت نام در این طرح می توانند به سامانه https: //pyd.mcls.gov.ir/ رجوع کنند.

منبع:

1400/01/02
13:46:53
0.0 / 5
636
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری