دو سال معافیت حق بیمه برای كارفرمایان

دو سال معافیت حق بیمه برای كارفرمایان

ارتباط با مشتری: کارفرمایانی که نیروی کار مورد نیاز خودرا از بین فارغ التحصیلان دانشگاهی جذب کنند، به مدت دو سال از معافیت حق بیمه سهم کارفرما بهره مند می شوند.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، طرح مشوق بیمه ای در چند سال قبل با هدف تسهیل در جذب و استخدام فارغ التحصیلان دانشگاهی و تحرک بخشی به بازار کار از طرف وزارت کار به اجرا درآمده است. به دنبال انتشار ویروس کرونا، این طرح با رویکرد پشتیبانی از کارآفرینان و صاحبان کسب و کارهای لطمه دیده از کرونا و تشویق کارفرمایان کارگاه های تولیدی و خدماتی به استفاده از نیروی کار جدید ادامه پیدا کرده است.

این طرح در حقیقت در امتداد اجرای ماده ۷۱ قانون برنامه ششم توسعه موضوع معافیت کارفرمایان از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما در قبال به کارگیری نیروی کار جدید از بین دانش آموختگان دانشگاهی عملیاتی شده و مطابق شیوه نامه اجرائی این طرح، حق بیمه سهم کارفرما برای بکارگیری هر تعداد نیروی جدید فارغ التحصیل به مدت دو سال توسط وزارت کار به حساب کارفرما واریز می شود.

برای بهره مندی از مزایای این طرح، کارفرمایان باید دارای مجوز فعالیت از مراجع رسمی کشور بوده و کد کارگاهی تامین اجتماعی داشته باشند و در سامانه مشوق بیمه ای ثبت نام کنند.

در این طرح نیروهای کار جدید نباید جایگزین نیروهای قبلی کارفرما شوند و ملاک جدید بودن نیروهای جذب شده، افزایش نیروها نسبت به فهرست بیمه دو ماه پیش از ثبت نام کارفرما است.

نیروهای کار جدید که تمایل به ثبت نام در این طرح دارند باید از سابقه پرداخت حداکثر ۳۶ ماه حق بیمه برخوردار بوده و مدرک تحصیلی کارشناسی و سن کمتر از ۳۸ سال داشته باشند.بر اساس آخرین گزارش عملکرد طرح مشوق بیمه ای تا حالا ۱۰ هزار و ۹۶۱ نفر از فارغ التحصیلان و داوطلبان جویای کار در این طرح ثبت نام کرده و ۵۹۲۸ نفر موفق به عقد قرارداد و جذب بازار کار شده اند. در میان استانهای کشور، خوزستان و فارس بیشترین تعداد جویندگان کار ثبت نام شده را به خود اختصاص داده اند.

همچنین ۳۷۶۷ نفر از کارفرمایان از این طرح استقبال کرده و برای بهره مندی از معافیتهای بیمه ای ثبت نام کرده اند که استان فارس و خوزستان به ترتیب دارای بیشترین تعداد کارفرمای ثبت نام شده بوده اند.

کارفرمایان می توانند نیروی کار جدید مورد نیازشان را بدون محدودیت و به هر میزان از بین فارغ التحصیلان با مدرک کارشناسی به بالا جذب کنند و از این طریق در تحرک بازار کار و کاهش آمار دانش آموختگان بیکار اثرگذار باشند.

به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، در امتداد پشتیبانی از فارغ التحصیلان و کارفرمایان، سامانه مشوق بیمه ای به آدرس https: //moshavegh.mcls.gov.ir توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی راه اندازی شده و کارآفرینان و فارغ التحصیلان جویای کار در صورت تمایل می توانند برای ثبت نام به این سامانه مراجعه کنند.

منبع:

1400/01/10
10:55:16
0.0 / 5
574
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری