از سوی وزیر كار تشریح شد؛

جزئیات جلسه شورایعالی اشتغال

جزئیات جلسه شورایعالی اشتغال

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، از عرضه بسته سیاست حمایتی از اشتغال و توسعه فعالیتهای اشتغالزا اطلاع داد و اظهار داشت: نرخ تسهیلات مختلف به نفع ایجاد اشتغال یکسان سازی می شود.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از صدا و سیما، محمد شریعتمداری امروز (دوشنبه) بعد از اختتام جلسه شورای عالی اشتغال اظهار داشت: در این نشست گزارشی از عملکرد کارهای اشتغالزایی دولت در طول هفت سال و چند ماه ارائه شد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: همین طور وزرای حوزه های تولیدی در این نشست به ارائه اقدامات صورت گرفته پرداختند.
شریعتمداری، موضوع سیاست های فعال بازار کار و سیاست های مداخله جویانه دولت برای ایجاد اشتغال همچون اعطای تسهیلات ارزان برای ایجاد اشتغال پایدار روستایی و همین طور مشوق های بیمه و یارانه دستمزد را از دیگر مطالبی ذکر کرد که در این نشست درباب آنها بحث و بررسی صورت گرفت.
وی اضافه کرد: در جلسه شورای عالی اشتغال که امروز به ریاست رئیس جمهور تشکیل شد، اصلاحاتی در زمینه توسعه اشتغال پایدار روستایی عنوان شد که مورد تصویب قرار گرفت.
شریعتمداری اشاره کرد: استفاده از منابع بازگشتی از تسهیلات اعطایی در نظام اشتغال پایدار روستایی به طرح های مولدی که بانک ها منتظر منابع آن هستند همچون اصلاحاتی بود که دراین زمینه مطرح و به تصویب رسید.
وی افزود: در این نشست همین طور قرار شد در مورد یکسان سازی نرخ تسهیلاتی و محدود کردن دامنه نوسان نرخ تسهیلات اعطایی به نفع ایجاد اشتغال تصمیمات لازم اتخاذ شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه اظهار داشت: قرار شد زمان بازپرداخت در مورد وام ها افزایش یابد که این فرصت ایجاد می شود باز پرداخت وام از یک سال به یک سال و نیم افزایش پیدا کند.
شریعتمداری اضافه کرد: تصمیمات این جلسه که نیازمند تغییر قانون است به ستاد ملی مقابله با کرونا و شورای هماهنگی سران قوا تقدیم خواهد شد تا با تصمیم این دو مرجع در سال ۱۴۰۰ بجای قانون بتواند اصلاحات لازم را اعمال نماید.
وی اظهار داشت: با مصوبه امروز جلسه شورای عالی اقتصاد بخش صنعت نیز که در متن اصلی قانون از دریافت این منابع محروم بود، به فهرست رسته های قابل استفاده افزوده شد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباب سایر مصوبات جلسه امروز شورای عالی اشتغال نیز اضافه کرد: در حوزه کارهای کرونائی، مشوق های لازم پیشنهاد شد که بیشتر آنها مورد تأیید و تصویب قرار گرفت.
به گفته شریعتمداری؛ رئیس جمهور در این نشست تاکید کرد، برای بکارگیری جوانان دانشگاهی و نیز دانش آموزان دوره دبیرستان که در دوران کرونا برای تحصیل از فضای مجازی استفاده می نمایند، مشوق هایی جهت استفاده از معافیت های قانون کار یا بیمه بیکاری در نظر گرفته شود تا در ستاد ملی کرونا به تصویب برسد.
وی همین طور از ارائه بسته حمایتی اشتغال مولد در جهت صیانت از اشتغال موجود و توسعه کارهای اشتغالزا در این نشست آگاهی داد و اظهار داشت: در سالی که به نام تولید نام گرفت ما موظف بودیم که این بسته سیاستی را ارائه بدهیم و قرار شد کمیته چهارگانه ای مرکب از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت اقتصاد و دارایی، سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی تشکیل گردد تا این بسته سیاستی را مورد توجه قرار دهند.
شریعتمداری با اشاره به اینکه این بسته حمایتی شامل حمایت هایی از تولید و کارآفرینی در کشور است اضافه کرد: امیدواریم این بسته بعد از تصویب کارگروه، رئیس جمهور آنرا ابلاغ نماید تا در مدت باقی مانده از کارهای دولت بتواند منشأ خیر و اثر در توسعه کارآفرینی کشور باشد.

1400/01/11
10:41:21
0.0 / 5
489
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری