نائب رئیس مجلس:

بازاریابی وزیر به نفع شهر خود در مسافرت به اردبیل

بازاریابی وزیر به نفع شهر خود در مسافرت به اردبیل

نایب رییس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: یکی از وزرای کابینه دولت در مسافرت به اردبیل با پسند طرح یکی از سرمایه گذاران اردبیل، برای شهر خود بازاریابی کرده و تقاضای اجرای پروژه مشابه را داشت.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، علی نیکزاد که ظهر سه شنبه در برنامه تلویزیونی زنده عیار شبکه سبلان سخن می گفت، اظهار نمود: در مسافرت اخیر یکی از وزرای کابینه دولت به استان اردبیل وی با پسند طرح یکی از سرمایه گذاران بزرگ اردبیل و با هدف رونق زادگاه خود خواهان اجرای پروژه مشابه در شهر خود شد.
وی اجرای عدالت را اساس و پایه ماندگاری یک حکومت دانست و افزود: در ساده ترین بحث زیرساختی در کشور که بحث تامین آب آشامیدنی است وقتی برای انتقال آب از خلیج فارس به اصفهان و یزد اعتبار کافی صرف می شود اما برای تامین آب در روستاهای استان اردبیل هزینه چندانی اختصاص نمی یابد این صراحتاً به مدلول عدم اجرای عدالت در کشور است.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: تامین نیازهای مردم در حوزه های مختلف در تمامی مناطق کشور باید به یک میزان باشد و توزیع متوازن اعتبارات را از طرف کابینه دولت شاهد باشیم اما متأسفانه در این رابطه وضع موجود تعریف چندانی ندارد.
توسعه مناطق مختلف کشور به تعداد مدیران ارشد استانها بستگی دارد
نیکزاد با ابراز تأسف از عدم توازن در توزیع اعتبارات و اجرای زیرساخت ها در مناطق مختلف کشور اذعان کرد: عدالت در زمینه های مختلف کشور برقرار نیست و در بحث توسعه پایدار نیز، استانی موفق است که سهم مدیران ارشد آن بالا بوده و توان بالایی برای جذب اعتبار و سرمایه گذار داشته باشد.
وی همین طور اشاره کرد: بیشتر اعتبارات ملی در زمان توزیع به جهت روابط منطقه ای سهم چند استان معدود می شود که برای رونق یک منطقه و قرار گرفتن در راه توسعه حتما باید در مدارج بالای دولتی یک نماینده یا رانت داشت.
به گفته این مسئول در تامین اعتبارات برای پروژه ها و طرح های استانی باید حداکثر میزان بودجه را از محل اعتبارات ملی داشت و به میزان درصد کمی از محل درآمد استان اردبیل هزینه کرد، چونکه سهم هر استان باید از بودجه ملی و اعتبارات سالانه مشخص بوده و بطور کامل تخصیص یابد تا شاهد توسعه پایدار آن منطقه بود.

قطار تا اختتام دولت روحانی به اردبیل می آید
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس در بخش دیگری از سخنان خود مهم ترین مطالبه به حق مردم استان اردبیل را راه اندازی کامل راه آهن میانه - اردبیل عنوان و اظهار نمود: در بازدید وزیر راه و شهرسازی از روند اجرائی پروژه، مصوب شد ۶۰۰ میلیارد تومان به این طرح بزرگ ملی اختصاص و زیر سازی راه آهن اردبیل تمام شود و ضمن تکمیل ۶ ایستگاه راه آهن اردبیل - میانه ۱۰۰ کیلومتر از ریل گذاری نیز انجام گیرد.
وی به روند فعلی اقدامات انجام گرفته از مصوبات سال قبل راه آهن اردبیل - میانه نیز اشاره نمود و اضافه کرد: با پیگیری های انجام گرفته توسط مجمع نمایندگان استان الان ۸۷ درصد از زیرسازی راه آهن اردبیل به پایان رسیده ۵۰ کیلومتر از ریل گذاری محقق شده و ایستگاه ها در حال اتمام است.
نماینده مردم اردبیل نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امیدواریم با تلاش و پیگیری های مسئولان تا اختتام دولت دوازدهم سوت قطار در اردبیل به صدا در آید اظهار داشت: مرحله مهم و تأثیر گذار در این پروژه متصل شدن راه آهن به شهرستان های مرزی پارس آباد و بیله سوار است تا از لحاظ اقتصادی و تولیدی نیز برای استان منفعت و سود آوری داشته باشد.
انجام انبوه پروازهای فرودگاه اردبیل از باند فرعی تاسف آور است
نیکزاد در ادامه به پایان پروژه های نیمه تمام فرودگاه اردبیل نیز اشاره نمود و اضافه کرد: آنچه در بحث تکمیل باند اصلی و هواپیماها در فرودگاه اردبیل مهم و تأثیر گذار می باشد استقرار کامل یک دستگاه هواپیما بصورت ثابت در باند فرودگاه اردبیل است و دراین زمینه باید تلاش ها و مساعدت های ویژه انجام گیرد تا باند اصلی فرودگاه آماده و تجهیزات لازم جهت جلوگیری از کنسلی پروازها انجام دهد.

وی با اشاره به فعالیت شرکت های هواپیمایی در مقطع زمانی مشخص در فرودگاه اردبیل از فعالیت و همکاری ۶ ایرلاین ملی و بین المللی با فرودگاه اردبیل هم اکنون آگاهی داد و اظهار داشت: در سال ۱۳۹۸ در فرودگاه اردبیل یک هزار و ۷۶۸ پرواز انجام گرفته که این میزان در سال ۱۳۹۹ به ۲ هزار و ۳۵۴ مورد ارتقا یافت، اما این تعداد از پروازها الان در باند فرعی انجام گرفته و در زمینه افتتاح و بهره برداری کامل باند اصلی فرودگاه اقدامات مناسبی صورت نگرفته است.
نماینده مردم اردبیل نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: فرصت داده شده برای انجام پروژه اصلی فرودگاه اردبیل تا خرداد ۱۴۰۰ است و تا حالا دراین زمینه بیش از ۴۵ میلیارد تومان جهت روشنایی باند و تکمیل دستگاه ناوبری هزینه شده و امیدواریم در سال ۱۴۰۰ یک فروند هواپیما ثابت و مستقر در فرودگاه اردبیل داشته باشیم.
قصور راهداری در تامین روشنایی و ایمنی جاده اردبیل - سرچم
نیکزاد جاده اردبیل - سرچم را شاهراه اصلی اتصال این استان به مرکز کشور به لحاظ مسافت کوتاه عنوان نمود و اظهار داشت: مهم ترین دغدغه در پروژه راه سازی اردبیل تکمیل و ایمن سازی این جاده است که با همکاری قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا عملیات اجرائی شروع شده و ۹۰ کیلومتر از سمت اردبیل به سمت خلخال با اختصاص بیش از ۱۱۰ میلیارد تومان اعتبار به راه و شهرسازی استان واگذار شده که در سال ۱۴۰۰ جهت تکمیل پروژه های سنگین تونل ها نیز باید از بنیاد مستضعفان جذب اعتبار شود.

این مسئول فاصله کیلومتر ۱۲۲ تا کیلومتر ۱۳۳ جاده سرچم را از نقاط حادثه خیز مسیر دانست و افزود: سال قبل برای تامین روشنایی این فاصله کوتاه در حدود ۸ میلیارد تومان جذب اعتبار از وزارت راه داشتیم که متأسفانه تا به حالا راهداری استان اردبیل اقدامات عملی دراین زمینه نداشته است.
وی به پروژه های راه و شهرسازی در سایر نقاط استان نیز اشاره نمود و اظهار داشت: اعتبارات لازم جهت تکمیل پروژه راه کلور- درام جذب شده و یک میلیارد تومان نیز از نهاد ریاست جمهوری برای جاده اصلی سرعین - بیله درق تامین و پروژه ۱۵ ساله ۲ جاده کریق- آرموداق و کوراییم -خلیفه لو نیز امسال با تامین اعتبار ۱۵ میلیارد تومان اعتبار به بهره برداری خواهد رسید.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی همین طور از راه اندازی تونل دوم حیران آگاهی داد و اضافه کرد: تونل دوم حیران آماده شروع عملیات اجرائیست که دراین زمینه برای ورود مسافران به شهرستان نمین با هدف رونق این منطقه در نظر داریم تا با دریافت اعتبارات مستقیم از محل وزارت راه ورودی این شهرستان را نیز برای جذب توریست مهیا سازیم.
سرمایه گذار پتروشیمی اردبیل شایستگی لازم را برای مدیریت پروژه ندارد
نیکزاد درباب وضعیت بلاتکلیفی پتروشیمی اردبیل نیز اظهار داشت: متأسفانه ما با گرو گذاشتن ریش و با ستاندن اجازه از مردم برای تحویل اراضی خود به این پروژه الان شاهد می باشیم که فردی که برای اجرای این پروژه عظیم اقتصادی در محل مستقر بوده شایستگی لازم را برای مدیریت این منطقه ندارد.
وی همین طور اشاره کرد: هم اکنون با اختصاص اراضی لازم در منطقه نمین برای راه اندازی پتروشیمی جدید که سوخت اصلی آن پساب فاضلاب اردبیل بوده، پیگیر هستیم که این کار کاملاً مهندسی شده پیش رفته و تمام حمایت ها جهت تکمیل این طرح و راه اندازی پروژه عظیم صنعتی صورت خواهد گرفت که این پروژه در شهرک خصوصی توسط سرمایه گذار بخش خصوصی انجام می شود.
به گفته نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس الان مشکل اصلی این پروژه نبود گاز است که با پیگیری های مستقیم استاندار اردبیل این مشکل نیز در ردیف اولویت ها قرار گرفته است.

۳۳۶ روستای حومه اردبیل از خدمات نمایندگان بهره مند می شوند
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس از بازدید خود از تمامی روستاهای حومه شهرهای اردبیل، نیر، نمین و سرعین آگاهی داد و اظهار داشت: تا اختتام خدمت گزاری خود در این دوره از مجلس برای هر یک از روستاهای اردبیل ۲ خدمت مهم و اساسی انجام خواهم داد.
نیکزاد احصای مشکلات روستاهای اردبیل را مهم برشمرد و اشاره کرد: مشکل آب آشامیدنی، ارتباطات و زیرساخت های راهی از اصلی ترین نیازمندی های مردم روستاهای اردبیل بوده و با جذب اعتبارات لازم از مرکز کشور تا اختتام مجلس فعلی این مشکلات با اولویت برطرف سازی می شود.
وی همین طور از افزایش اعتبارات شهرداری ها و شورای شهرها آگاهی داد و اضافه کرد: در سال ۱۴۰۰ اعتبارات شهرداری ها را با صلاحدید مجمع نمایندگان استان تا سقف ۲۰ درصد افزایش دادیم که هدف از این کار آسایش و رفاه مردم عزیز اردبیل بوده است.
وضعیت آسفالت محلات ۱۳ گانه اردبیل در شأن مردم اردبیل نیست
نیکزاد از ارائه تسهیلات باز آفرینی بافت های فرسوده شهری نیز آگاهی داد و اشاره کرد: ۶ میلیارد جهت آزاد سازی محوطه شهید گاه و گسترش مجموعه شیخ صفی الدین اردبیلی اختصاص یافته و ۲۰ میلیارد تومان نیز جهت انجام عملیات انتقال گاز به بازار اردبیل در حال اقدام است و امیدواریم امسال بطور کامل تحقق یابد.

وی از وضعیت آسفالت محلات ۱۳ گانه اردبیل ابراز نارضایتی کرد و اظهار داشت: در این محلات باید فقر کالبدی، اقتصادی و آموزشی از بین برود تا چهره واقعی و فرهنگی استان اردبیل به خوبی به نمایش در بیاد و در این راستا هفت میلیارد تومان برای آسفالت و تامین قیر مورد نیاز این محلات تامین اعتبار شده و در هر محله قرارگاهی جهت ارائه وام های قرض الحسنه و خود اشتغالی نیز دایر شده است.
عدم حل مشکل فاضلاب شهرستان نیر خطرات زیست محیطی به همراه دارد
نماینده مردم اردبیل نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی بر تکمیل و بهره برداری هر چه سریع تر پل قدس اردبیل اصرار کرد و اضافه کرد: این پل نمونه بارز تکمیل المان شهر اردبیل است و پیمانکاران این پل باید در سریع ترین زمان ممکن نواقصات این پل را تکمیل کرده و در اختیار مردم استان قرار دهند که در سال قبل از منابع سازمان برنامه و بودجه ۳۵ میلیارد ریال اعتبار به این پروژه اختصاص یافت.
نیکزاد از عدم اجرای صحیح و بموقع طرح فاضلاب شهرستان نیر انتقاد نمود و اظهار داشت: عدم حل مشکل فاضلاب شهرستان نیر خطرات زیست محیطی به همراه داشته و آب آشامیدنی اردبیل و سد یامچی را گرفتار مشکل می کند که با وجود تامین اعتبار ۸ میلیارد تومان هنوز به بهره برداری نرسیده است.
وی به پروژه پتروشیمی اردبیل اشاره نمود و اظهار داشت: پیمانکار فعلی پتروشیمی طبق بازدیدی که از این مجموعه انجام شد اقدامات اجرائی را به درستی به درستی پیش نبرده و امسال تصمیمات جدیدی درباب پتروشیمی اردبیل نیز گرفته خواهد شد ولی در کنار این مجموعه پتروشیمی دیگری با پساب فاضلاب اردبیل آغاز به فعالیت خواهدنمود و در مرحله ستاندن گاز خوراکی است.
سبلان پارچه در سال ۱۴۰۰ تحول بزرگ اشتغال زایی استان خواهد بود
نماینده مردم اردبیل نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی به پتانسیل های واحد تولیدی سبلان پارچه اشاره نمود و اظهار داشت: باتوجه به پیگیری های ریاست محترم قوه قضائیه این واحد تولیدی در سال ۱۴۰۰ به اشتغال ۵ هزار نفری خود خواهد رسید و در این راستا نیز در مجمع نمایندگان پیگیر حل مشکلات این واحد تولیدی با بانکهای عامل هستیم.

وی احیای ذوب آهن اردبیل و ستاندن مجوز کشت محصولات کشاورزی در اطراف پایاب سد خدا آفرین استان اردبیل را از دیگر اقدامات سال ۱۴۰۰ عنوان نمود و اظهار داشت: در زمینه توسعه کشاورزی نیز تا حالا ۷۷۰ تراکتور در اختیار کشاورزان اردبیلی قرار گرفته و توسط مجموعه تراکتورسازی تبریز نیز ۱۰۰ دستگاه دیگر تامین شده است.
۷۰ هزار بیکار در استان برای اقتصاد منطقه فاجعه است
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: هم اکنون ۷۰ هزار نفر از جمعیت استان فاقد شغل هستند که بیشتر این افراد را قشر جوانان می سازند و این در حالیست که ظرفیت اساسی در حوزه های مختلف برای جذب این تعداد افراد بیکار کاملاً مهیاست.
نیکزاد اشاره کرد: جوان گرایی در حوزه های مختلف می تواند بهترین دستاوردها را در حوزه های مختلف استان داشته باشد که یکی از تأکیدات مقام معظم رهبری نیز استفاده از نیروهای جوان و خلاق در حوزه های مختلف خصوصاً حوزه صنعتی و تولید است.
به گفته وی ظرفیت کشاورزی و صنعت اردبیل برای ایجاد اشتغال پایدار کم نظیر بوده و استفاده حداکثری از دانش نخبگان بومی می تواند راه برون رفت اردبیل از رکود و مشکلات اقتصادی فعلی باشد.


منبع:

1400/01/17
12:18:12
0.0 / 5
393
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری