معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام كرد

آخرین وضعیت فاز دوم آزادراه تهران شمال بعلاوه جزئیات

آخرین وضعیت فاز دوم آزادراه تهران شمال بعلاوه جزئیات

معاون وزیر راه و شهرسازی به پیشرفت فیزیکی 58 درصدی فاز دوم آزادراه تهران-شمال اشاره نمود و اظهار داشت: با وجود افزایش حدود دو برابری هزینه های ساخت این محور آزادراهی طی سال گذشته، امیدواریم هر چه سریعتر فاز دوم آزادراه تهران شمال در دو مرحله به بهره برداری برسد.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، در پی افتتاح فاز نخست آزادراه تهران-شمال، تکمیل و بهره برداری از فاز دوم این محور آزادراهی مهم در دستور کار دولت و مجری آن قرار گرفت در همین راستا در جلسات مختلفی با حضور محمد اسلامی -وزیر راه و شهرسازی – و محمد باقر نوبخت- رئیس سازمان برنامه و بودجه- قرار شد تا برای تسریع دسترسی مردم به فاز دوم آن، در دو مرحله آزادراه تهران-شمال ادامه پیدا کند.

به گونه ای که قرار بود تا بهار سال جاری باند غربی فاز دوم آزادراه ۲۲ کیلومتری تهران-شمال در کنار جاده چالوس به بهره برداری برسد و نهایتا بعد از آن، این فاز تکمیل شود.

تورم تکمیل آزادراه تهران-شمال را دو برابر گران تر کرد

حالا و با نزدیک شدن به این وعده، خیراله خادمی –معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل- درباره آخرین وضعیت فاز دوم آزادراه تهران-شمال اظهار نمود: یکی از اشکالات اساسی در توسعه و پیشرفت فیزیکی این محور آزادراهی افزایش حدود دو برابری هزینه های ساخت طی سال قبل بود به شکلی در تیر ماه سال قبل حدود ۲۰۰۰ میلیارد تومان برای ساخت و بهره برداری باند غربی آن پیش بینی شد اما هم اکنون هزینه آن طی سال قبل و ناشی از تورم به بالای ۳۴۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

وی با اعلان اینکه تا کنون حدود ۱۲۰۰ میلیارد تومان به ساخت این محور آزادراهی تزریق شده که حدود ۵۰۰ میلیارد تومان از سهم دولت بوده است، اضافه کرد: در آخرین بازدیدی که فاز دوم آزادراه تهران-شمال داشتیم، حدود ۵۸ درصد باند غربی آن پیشرفت فیزیکی داشته است اما مسئله افزایش هزینه ها کار را برای تکمیل و بهره برداری از این آزادراه ۲۲ کیلومتری سخت کرده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه فاز دوم آزادراه تهران-شمال یکی از پیچیده ترین محورهای آزادراهی در کشور است، افزود: بیش از ۲۰ کیلومتر از این محور تونل یا پل است و حدودا ۱.۵ کیلومتر از این آزادراه جاده بدون ابنیه این چنینی است.

افتتاح مرحله ای فاز دوم آزادراه تهران-شمال

خادمی اظهار داشت: باتوجه به میزان پیشرفت فیزیکی این آزادراه و با توجه به این که بیش از ۹۵ درصد تونل های آن آماده شده است و تونل البرز نیز که برای ما از اهمیت بالایی برخوردار بوده و طولی حدود ۶.۵ کیلومتر دارد، آماده بهره برداری است، قرار شد تا در اولین مرحله و تا اوایل تابستان تونل البرز و دسترسی دو طرف آنست که حدود دو کیلومتر است و در مرحله بعدی آن باند غربی منطقه دوم آزادراه تهران-شمال نیز بعد از به بهره برداری برسد.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه باتوجه به این وضعیت آیا افتتاح و بهره برداری از فاز دوم آزادراه تهران-شمال برمبنای برنامه ریزی های صورت گرفته قبلی به این دولت خواهد رسید؟ اظهار نمود: مرحله دوم این آزادراه پس بهره برداری از تونل البرز با برگزاری جلسات و برآورد هزینه مشخص خواهد شد که از اختتام تونل البرز تا منطقه یک آزادراه که حدود ۱۴ کیلومتر است، در چه بازه زمانی تکمیل شود.
1400/01/29
14:21:40
0.0 / 5
336
تگهای خبر: بودجه , تورم , شركت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری