قیمت خانه در كشورهای اروپایی چقدر است؟

قیمت خانه در كشورهای اروپایی چقدر است؟

مهاجرت به جزئی جدایی ناپذیر از زندگی بشر امروز تبدیل گشته است. مهاجرت به قصد ایجاد شرایط بهتر، همواره با دغدغه تأمین شغل و مسکن گره خورده است.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، «خبرآنلاین» در ادامه نوشت: قاره اروپا که دومین قاره کوچک جهان بشمار می رود ۵۰ کشور مستقل و وابسته را در خود جای داده است. سه کشور روسیه، آلمان و ترکیه پرجمعیت ترین کشورهای اروپا هستند که به ترتیب ۱۴۴.۵، ۸۳ و ۸۲ میلیون نفر را در خود جای داده اند.

طبق آخرین براوردهای صورت گرفته در سال ۲۰۱۹ نزدیک به ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر جهت زندگی به شهرهای اروپایی مهاجرت کرده اند و بنابر آمارهای عرضه شده تا اواخر سال قبل میلادی ۲۳ میلیون نفر یا به عبارتی ۵.۱ درصد از جمعیت ۴۴۷ میلیون نفری کشورهای اروپایی را اتباع خارجی می سازند.

در بین تمام کشورهای اروپایی سوئیس تابحال بیشترین جذابیت را برای جذب مهاجر داشته است بطوریکه ۲۴.۶ درصد از شهروندان کشورهای خارجی برای مهاجرت به این کشور می روند. با این وجود سومین کشور گرانقیمت برای خرید خانه در اروپا است و میانگین قیمت هر متر مربع خانه در این کشور ۱۳ هزار و ۲۸۰ یورو است.

اتریش دومین مهاجرپذیرترین کشور اروپایی است که ۱۴.۴ درصد از کل مهاجران به قاره اروپا به آنجا مهاجرت می کنند. با این وجود اتریش هم پنجمین کشور اروپایی است که میانگین قیمت مسکن در آنجا بسیار بالا است. میانگین قیمت هر متر مربع خانه در این کشور ۹ هزار و ۶۰۹ یورو است.

آلمان سومین کشور اروپایی است که بیشترین مهاجر را در خود جای داده است بطوریکه این کشور ۱۰.۵ درصد از کل مهاجران خارجی به قاره اروپا را در بر می گیرد. میانگین قیمت مسکن در آلمان در نسبت با کشورهای اروپایی متوسط است و هر متر مربع خانه در این کشور به طور متوسط ۵ هزار و ۹۰۷ یورو قیمت دارد.

اسپانیا چهارمین کشور مهاجرپذیر قاره اروپا است و این کشور ۹.۵ درصد از مهاجران خارجی این قاره را در خود جای داده است؛ میانگین قیمت هر متر مربع خانه در این کشور ۴ هزار و ۹۷۸ یورو است و این کشور به نسبت جزء کشورهای اروپایی است که میانگین قیمت مسکن در آن متوسط است.

انگلیس پنجمین کشور مهاجرپذیر اروپایی است که ۸.۶ درصد از مهاجران خارجی به اروپا را در بر گرفته است. انگلیس دومین کشور گرانقیمت اروپا برای خرید خانه است که میانگین قیمت مسکن در آن برای هر متر مربع ۲۱ هزار و ۱۷۹ یورو است.

گران ترین کشور اروپایی برای خرید خانه، موناکو است؛ موناکو با نام رسمی شاهزاده نشین موناکو، دومین کشور کوچک دنیاست و یکی از پرهزینه ترین کشورهای دنیا جهت زندگی است. میانگین قیمت هر متر مربع خانه در این کشور ۴۴ هزار و ۵۲۲ یورو است.

مولداوی با نام رسمی جمهوری مولداوی کشوری محصور در خشکی در اروپای شرقی است که از غرب با رومانی و از شرق با اوکراین همسایه است. این کشور ارزان ترین خانه های اروپا را در خود جای داده است بطوریکه میانگین قیمت هر متر مربع خانه در این کشور ۹۶۵ یورو است.

دومین کشور ارزان اروپایی برای خرید خانه، مقدونیه شمالی است که کشوری محصور در خشکی واقع در جنوب شرقی اروپا در ناحیه شبه جزیره بالکان است. میانگین قیمت هر متر مربع خانه در این کشور هزار و ۱۳۴ یورو است و بعد از آن مونته نگرو سومین کشور ارزان اروپا برای خرید خانه است که میانگین قیمت هر متر مربع خانه در این کشور هزار و ۴۰۰ یورو است.

منبع:

1400/02/03
13:11:39
0.0 / 5
634
تگهای خبر: زندگی , شغل , قیمت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری