هر دم از این باغ بری می رسد

مركز تخصصی فروش امتیاز مسكن ملی!

مركز تخصصی فروش امتیاز مسكن ملی!

ارتباط با مشتری: با وجود آنکه مسئولان بارها از غیرقانونی بودن فروش امتیاز واحدهای طرح اقدام ملی مسکن صحبت کرده اند، ظاهرا خرید و فروش ها به شکل غیررسمی در جریان است تا جایی که برخی افراد در فضای مجازی آگهی هایی با عنوان «مرکز تخصصی خرید و فروش امتیاز مسکن ملی» درج می کنند.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، اواخر سال ۱۳۹۸ بود که زمزمه های فروش امتیاز مسکن ملی شنیده شد. همان زمان با محمود محمودزاده ـ معاون وزیر راه و شهرسازی ـ هر نوع خرید و فروش امتیاز واحدهای اقدام ملی را غیرقانونی دانست و هشدار داد که تضمینی برای پولی که بابت این مساله پرداخت می شود وجود ندارد.
حتی بعضی افراد که فقط نام نویسی کرده و هنوز اسمشان تایید نشده بود، آگهی فروش امتیاز واحدها داده بودند. عده ای از فروشندگان هم می گفتند که در بنگاه املاک قولنامه می نویسند تا خریدار خیالش راحت باشد و به میزان مبلغی که پرداخت کرده سفته می دهند. برخی حتی وکالت نامه محضری هم می دهند. اما درباره اینکه چه تضمینی وجود دارد پس از خرید و فروش سلب امتیاز نشوید جوابی نداشتند.
به هر حال از آن زمان تا کنون خیلی از افراد تایید صلاحیت شده اند و هم اکنون ۵۳۰ هزار واحد مسکن ملی در مرحله اجرا قرار دارد. هرچه زمان می گذرد ظاهرا بازار سیاه مسکن ملی نیز داغ تر می شود؛ تا جایی که علنا در سایتهای فروش املاک، آگهی هایی با عنوان «مرکز تخصصی خرید و فروش امتیاز مسکن ملی» درج می کنند.
برخی دیگر از آگهی ها را مرور می نماییم «تنها با یک تماس مسکن ملی شما را می فروشیم»، «یک روزه به بالاترین قیمت». آگهی فروش مسکن ملی پردیس هم به وفور دیده می شود. این در حالیست که فقط ۲۶۰۰ واحد مسکن ملی پردیس از نوع ثبت نامی است. بدین سبب اغلب معاملات احتمالی که در این عرصه انجام می شود می تواند مربوط به امتیاز کارکنان دستگاههای دولتی باشد.
به هر ترتیب باتوجه به بررسی های میدانی و رصد فضای مجازی تعدادی از شهروندان نسبت به خرید و فروش واحدهای مسکن ملی به استناد برگه تاییدیه سامانه اقدام ملی مبادرت می کنند که این کار مشکلات عدیده حقوقی را به وجود آورده است. مسئولان می گویند مبادرت به خرید و فروش این واحدها بصورت وکالتی فاقد وجاهت قانونی بوده و در صورت مشاهده، ضمن لغو امتیاز متقاضیان، بوسیله مراجع قضایی با دفاتر ثبت اسناد و مشاورین املاک که در این فعالیت مشارکت دارند بنابر مقررات برخورد خواهد شد.
حسن صبوری ـ مدیرکل راه و شهرسازی استان قم ـ درباره خرید و فروش واحدهای اقدام ملی مسکن می گوید: داشتن یک برگه تاییدیه به هیچ وجه به مدلول واجد شرایط بودن متقاضی و تحویل واحد به ایشان نیست.
وی اظهار نمود: بر طبق دستور العمل های ارسالی از طرف وزارت راه و شهرسازی هرگونه خرید یا فروش امتیاز واحدهای طرح اقدام ملی مسکن غیر قانونی می باشد. بدین سبب سفارش می شود نسبت خرید و فروش امتیاز واحدهای مسکن ملی اقدام نکنید؛ برای اینکه خسارت احتمالی متوجه خریداران و فروشندگان خواهد بود و وزارت راه و شهرسازی هیچگونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت.
منبع:

1400/02/05
13:19:50
0.0 / 5
377
تگهای خبر: بازار , ثبت نام , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری