از سوی وزارت كار؛

اعلام جزئیات برنامه اقدام مشترك 5 ساله ایران و عراق

اعلام جزئیات برنامه اقدام مشترك 5 ساله ایران و عراق

ارتباط با مشتری: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جزئیات برنامه اقدام مشترک 5 ساله ایران و عراق را اعلام نمود.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دیدار با همتای عراقی خود برنامه اقدام مشترک را امضا کرد. این برنامه اقدام مشترک که برای سالهای ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۵ تدوین و به امضای وزرای کار دو کشور رسید به توسعه همکاریهای مشترک در حوزه های آموزش های فنی و حرفه ای، کارآفرینی و اشتغال، روابط کار، رفاه اجتماعی و بیمه ها می پردازد.
محورهای برنامه اقدام مشترک برای دوره پنج ساله شامل برگزاری کمیته مشترک دو وزارتخانه در قالب تبادل هیئت یا بصورت مجازی، همکاری در حوزه آموزش های فنی و حرفه ای و نظام مهارتی، تدوین و بومی سازی منابع و استانداردهای آموزشی برای مربیان و مهارت آموزان برمبنای استانداردهای جهانی و نیاز بازار کار کشور عراق خواهد بود.
در این سند همین طور بر همکاری و مشارکت در مسابقات ملی مهارت در دو کشور، برگزاری دوره های آموزشی ciu و kab برای مربیان عراقی، تبادل مربی در رشته های مورد نیاز تاکید گردیده است.
علاوه بر این دو طرف در حوزه روابط کار شامل طبقه بندی مشاغل برمبنای استانداردهای بین المللی، آموزش بازرسی کار، اجرای قوانین جاری کار، شیوه های مذاکرات دسته جمعی، گفتگوهای اجتماعی و مراجع حل اختلاف کار، قانون کار تبادل تجربه در زمینه کار شایسته، آینده کار و تبادل تجربه در ارتباط با سه جانبه گرایی به همکاری می پردازند.
همکاری و تبادل تجربیات در حوزه رفاه و تامین اجتماعی شامل توان بخشی حرفه ای، برگزاری کارگاه های حمایتی، شیوه های خدمات مشاوره ای به معلولان و همکاری در زمینه تجهیزات کمک توانبخشی به معلولان، راهکارهای حمایتی در مورد زنان و کودکان بی سرپرست و تبادل اطلاعات و تجربیات در زمینه نحوه تشکیل، ثبت و فعالیت تعاونی های اشتغال زا برای کارجویان معلولین و زنان سرپرست خانوار از دیگر مطالبی است که در این سند بر آن تاکید گردیده است.
دو طرف همین طور در این برنامه اقدام مشترک در زمینه آموزش تخصصی توانبخشی، کاردرمانی، فیزیوتراپی، رشد و تکامل یکپارچه کودکان و در حوزه تامین اجتماعی همچون نحوه تامین مالی گسترش پوشش بیمه ای پوشش بیمه ای اقشار خاص و بخش غیررسمی برآیند وصول حق بیمه ارائه حمایت ها به لطمه دیدگان شغلی و پیش گیری از آن توافق کردند.
آموزش پیاده سازی شیوه های نوین دیجیتالی در حوزه بیمه های اجتماعی، برگزاری نشست میان تعاونی های اشتغال زا و معلولین بمنظور انتقال تجربه و همکاری مشترک از دیگر موضوعات مورد توافق در این برنامه اقدام مشترک است.
همکاری و تبادل تجربیات در حوزه کارآفرینی و اشتغال شامل آموزش مربیان عراقی در زمینه آمارگیری و تحلیل بازار کار با بهره گیری از تجربیات جمهوری اسلامی ایران، برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزشی تخصصی برای آموزش نیروی مورد نیاز در زمینه نظام اطلاعات بازار کار، طرح ها و برنامه های اولویت دار برای اشتغال و کارآفرینی مانند مشاغل خانگی، تعاونی ها و نیز راه های تقویت بخش های خصوصی و تعاونی برای ایجاد فرصت های شغلی، شیوه های تامین مالی و سرمایه گذاری در کارهای کارآفرینی و کمک در ایجاد دفاتر یا صندوق های مالی برای رشد فرصت های شغلی و نیز نحوه نظارت بر مؤسسات کاریابی خصوصی آشنایی با شیوه های نوین کاریابی ها و مشاوره شغلی و حرفه ای و پیش گیری از اشتغال غیر رسمی همچون محوری ترین مطالبی است که در سند برنامه اقدام مشترک میان دو طرف مورد تاکید قرار گرفته است.


منبع:

1400/02/08
11:57:43
0.0 / 5
312
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری