گزارش ارتباط با مشتری؛

افزایش حق مسكن كارگران به ۴۵۰ هزارتومان بالاخره تصویب گردید

افزایش حق مسكن كارگران به ۴۵۰ هزارتومان بالاخره تصویب گردید

ارتباط با مشتری: افزایش حق مسکن کارگران از ماهانه ۳۰۰ هزارتومان به ماهانه ۴۵۰ هزارتومان بالاخره امروز در دولت تصویب گردید و مطابق قانون کارفرمایان مکلف هستند مابه التفاوت فروردین ماه را هم پرداخت کنند.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، اوایل فروردین ماه سالجاری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مصوبه شورایعالی کار در مورد افزایش حق مسکن کارگران از ماهانه ۳۰۰ هزار تومان به ماهانه ۴۵۰ هزار تومان را با قید فوریت جهت تصویب نهایی به هیأت دولت ارسال کرده بود که این مصوبه نهایتاً امروز در جلسه دولت به تأیید نهایی رسید.
طبق مصوبه شورایعالی کار، این افزایش باید از فروردین ماه در دستمزد کارگران اعمال شود ازاین رو هر زمانی که در دولت تصویب شود، باید مابه التفاوت ماه های پیش از آن توسط کارفرما به کارگر پرداخت شود؛ یعنی سال جاری کارفرما در حقوق اردیبهشت ماه علاوه بر اعمال حق مسکن ۴۵۰ هزار تومانی، باید ۱۵۰ هزار تومان هم مابه التفاوت بابت حق مسکن فروردین ماه را به کارکنان خود پرداخت کند.
البته این در حالیست که تجربه سال قبل نشان داده است که برخی کارفرماها توجهی به این مورد نکرده و مابه التفاوت ماههای پیش از تصویب را پرداخت نمی کنند.
گفتنی است، حق مسکن حقوق بگیران تأمین اجتماعی تا سال ۹۷، همان ۴۰ هزار تومان بود، در سال ۹۸ به ۱۰۰ هزار تومان و در سال ۹۹ به ۳۰۰ هزار تومان افزایش یافت.


1400/02/26
13:47:15
0.0 / 5
272
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری