سهم یك درصدی نوآوری در توسعه صنعت ساختمان سازی

سهم یك درصدی نوآوری در توسعه صنعت ساختمان سازی

به گزارش ارتباط با مشتری مدیرعامل بانک مسکن سهم سود صنعت ساختمان از نوآوری را یک درصد و میزان منابع مالی اختصاص یافته به نوآوری را کمتر از یک درصد اعلام نمود.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا دکتر محمود شایان در مراسم رونمایی از سلسله رویدادهای پیوند؛ معرفی استارت آپ های حوزه زیستی و مسکن که به صورت مجازی در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، استفاده حداکثری از فناوری در صنعت ساختمان سازی را باعث کاهش بهای تمام شده و تقویت خرید متقاضیان مسکن دانست و اظهار داشت: امروز در شرایط فعلی که حجم نقدینگی در کشور به بیشتر از ۳ هزار میلیارد تومان رسیده، نیاز است تا با سیاستگذاری هایی، امکان جذب این نقدینگی در بخش ساختمان را فراهم نماییم.
وی افزود: طبق گزارش های رسمی تنها یک درصد از منابع مالی بخش ساختمان صرف به روز رسانی و نوآوری در این صنعت می شود و این در شرایطی است که صنعت ساختمان تاثیرگذارترین بخش در جامعه است که می تواند با نوآوری، تغییرات اساسی در آن ایجاد کرد.
شایان ضمن اشاره به نقش بانک مسکن در ایجاد تحولات نوآورانه در صنعت ساختمان سازی، تصریح کرد: در این راستا مبادرت به راه اندازی مرکز نوآوری ساختمان کردیم تا بتوانیم از ایده های نوآورانه در این صنعت بهره گیریم.
مدیر عامل بانک مسکن ضمن اشاره به آمارهای انتشار یافته از جانب نظام مهندسی، اظهار داشت: بر این اساس سهم نوآوری در سود صنعت ساختمان سازی کمتر از یک درصد است که این شایسته این صنعت نیست.
وی ضمن اشاره به توانمندی بعضی از کشورها در زمینه ساخت برج ۵۷ طبقه در مدت ۱۹ روز و هتل ۱۵ طبقه در ۱۵ روز، خاطرنشان کرد: در صورتیکه این توانمندی حقیقت داشته باشد، فاصله ما از دنیا در این صنعت بسیار زیاد می شود.
منبع:

1400/02/27
18:45:36
0.0 / 5
740
تگهای خبر: بانك , جامعه , صنعت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری