آمارهای ضد و نقیض درباره سفرهای ممنوعه عید فطر

آمارهای ضد و نقیض درباره سفرهای ممنوعه عید فطر

ارتباط با مشتری: در صورتیکه محورهای مواصلاتی کشور خصوصاً جاده های شمالی در روزهای عید فطر ترافیک سنگینی را با وجود ممنوعیت های تردد کرونائی تجربه کردند و آمارها حاکی از افزایش سفرها نسبت به هفته پیش از اعمال این محدودیت ها بود، برخی آمارهای ضد و نقیض دراین زمینه انتشار یافته است.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، در هفته گذشته و پیش از شروع شدن تعطیلات مربوط به عید فطر ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام نمود که از سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه ساعت دوازده ظهر تا همین ساعت روز شنبه هفته پس از آن یعنی ۲۵ اردیبهشت ماه، ممنوعیت تردد بین استانی اجرا و همه ورودی و خروجی شهرها و استان های مختلف کنترل می شود تا کسی نتواند به سفر برود.

اما آمارها گویای مسئله دیگری بودند چونکه به نظر می رسید هر روز از این تعطیلات و حتی روزهای قبل و پس از آن جاده های کشور خصوصاً محورهای شمالی ترافیک سنگینی را تجربه کردند و این یعنی این که ممنوعیت های تصویب شده در ستاد ملی مقابله با کرونا به درستی اجرائی نشده است.

البته برمبنای آمارهای انتشار یافته از طرف مرکز مدیریت راه های کشور، در بازه زمانی ۱۷ تا ۲۳ اردیبهشت ماه (هفته گذشته) متوسط تردد وسایل نقلیه مختلف در محورهای بین استانی یک میلیون و ۴۵۶ هزار و ۲۵۷ وسیله نقلیه بوده است و این میزان تردد نسبت به هفته پیش از آن که هنوز این مصوبه ابلاغ نشده بود، دو درصد بالا رفته است.

ترددهای بین استانی در هفته گذشته در استان های گلستان، اردبیل، فارس و کهکیلویه و بویراحمد به ترتیب با ۱۳ درصد، ۱۲ درصد، ۱۰ درصد و ۱۰ درصد بیشترین افزایش را نسبت به هفته پیش از آن تجربه کرده و در استان های کرمان هرمزگان و سیستان و بلوچستان نیز به ترتیب با منفی ۱۳ درصد، منفی ۹ درصد و منفی شش درصد بیشترین کاهش را داشته است.

این در حالی است که همین مرکز مبادرت به انتشار گزارش دیگری دراین زمینه کرده و بر این اساس، بررسی متوسط تردد روزانه بین استانی از ۲۱ تا ۲۴ اردیبهشت ماه در کشور، نشان میدهد حدود یک میلیون و ۲۶۳ هزار و ۲ وسیله نقلیه در راه های برون شهری تردد داشته اند که میزان تغییرات تردد بین استانی در مقایسه با زمان مشابه سال ۹۹ در بازه زمانی ۲ تا ۵ خرداد، حدود ۳۱ درصد کاهش و ۳۴ درصد کاهش در تردد وسایل نقلیه سبک بوده است.

میزان تغییرات تردد استانی در مقایسه با زمان مشابه سال ۹۸ از ۱۳ تا ۱۶ خرداد ۴۸ درصد کاهش و ۵۴ درصد کاهش تردد در وسایل نقلیه سبک گزارش شده است.

جالب اینجاست که در این گزارش خبری از مقایسه میزان ترددهای جاده ای با هفته پیش از اعمال این ممنوعیت و روزهای مشابه با هفته گذشته اش اشاره نشده است و معین نیست این گزارش چرا انتشار یافته و اعداد و ارقام در این گزارش را باید باور نماییم یا ترافیک های سنگینی را که مرکز مدیریت راه های کشور در روزهای تعطیلات عید فطر بصورت روزانه گزارش می کردند آن هم ترافیک هایی در روزهای عیدی که برمبنای مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا نباید رخ می داد. چونکه اگر سخت گیری ها مانند ایام نوروز سال قبل با جدیت اعمال می شد و مردم همکاری می کردنند سفرهای جاده ای تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا می کرد و شاهد حداقل نصف شدن آمارهای تردد اتفاق افتاده در جاده های کشور بودیم.

منبع:

1400/02/29
19:45:05
0.0 / 5
552
تگهای خبر: كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری