رییس اتحادیه شركت های مسافربری خبر داد

افزایش ۳۰ درصدی نرخ كرایه اتوبوس های بین شهری

افزایش ۳۰ درصدی نرخ كرایه اتوبوس های بین شهری

به گزارش ارتباط با مشتری رئیس اتحادیه شرکتهای مسافربری از افزایش ۳۰ درصدی قیمت بلیت اتوبوس های بین شهری از اول خردادماه اطلاع داد.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، دو روز گذشته دستورالعمل تعیین نرخ بلیت حمل و نقل عمومی مسافر جاده ای در نشست شورایعالی هماهنگی ترابری کشور تصویب گردید و بر این اساس نرخ کرایه های بین شهری افزایش خواهد یافت.

بر این اساس واهد شد. در صورت درخواست کانون ها و اتحادیه ها برای تعدیل نرخ جابه جایی مسافر به میزان بیشتر از نرخ تورم اعلامی توسط بانک مرکزی، نرخ پایه سالیانه به پیشنهاد کارشناسی کانون ها و اتحادیه ها متناسب با عوامل مؤثر بر قیمت تمام شده حمل و نقل تعیین و مراحل بعدی مطابق با آنچه بامیزان تعدیل نرخ پایه سالیانه به پیشنهاد کانون ها و اتحادیه های هر بخش تا سقف نرخ تورم سالیانه بخش حمل و نقل اعلامی توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تعیین می شود. بعد از تعیین نرخ از جانب اتحادیه ها یا کانون های ذیربط، مراتب به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای منعکس و بعد از تأیید سازمان به جهت انطباق با ضوابط، برای اجرا به اتحادیه یا کانون مربوطه ارسال و از جانب آنها ابلاغ خلاتر گفته شد، انجام می شود.

احمدرضا عامری در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: برپایه مصوبه اخیر شورایعالی ترابری می توانستیم تا سقف تورم سالیانه اعلام شده از جانب بانک مرکزی در بخش حمل و نقل قیمت بلیت اتوبوس را افزایش دهیم که ۸۷ درصد بود اما مسلما مردم کشش این حجم از افزایش را نداشتند و ازاین رو قیمت بلیت اتوبوس را با توافق صورت گرفته تنها ۳۰ درصد افزایش دادیم.

وی افزود: شورایعالی ترابری افزایش نرخ بلیت حمل و نقل عمومی بین شهری را در اختیار اتحادیه ها و تشکل های بخش خصوصی قرار داده و براین اساس از اول خردادماه ۳۰ درصد افزایش قیمت بلیت اتوبوس را خواهیم داشت.

رییس اتحادیه شرکتهای مسافربری تصریح کرد: در این افزایش قیمت کشش بازار و توان مردم را در نظر گرفتیم و بنابراین تنها ۳۰ درصد افزایش قیمت از اول خردادماه اجرا خواهد شد.

البته عامری دو روز قبل درباره نرخ کرایه اتوبوس های بین شهری گفته بود اظهار داشت: بر مبنای نظر کارشناسان این بخش نرخ کرایه اتوبوس بین شهری به صورت متوسط حدود ۵۰۰ تومان به ازای هر نفر کیلومتر است در حالیکه الان نرخی کمتر از ۱۰۰ تومان در حوزه حمل و نقل بین شهری اعمال می شود.

منبع:

1400/02/30
10:54:56
0.0 / 5
379
تگهای خبر: بازار , بانك , تورم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری