وزیر راه و شهرسازی به ارتباط با مشتری پاسخ داد

تعیین سقف اجاره بها موثر بود

تعیین سقف اجاره بها موثر بود

وزیر راه و شهرسازی درباره مسائل مختلفی همچون جزئیات فاز توسعه ای شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)، قیمت گذاری بلیت اتوبوس و سایر وسائل حمل و نقل عمومی جاده ای بین شهری، آخرین وضعیت وضع عوارض بر خانه های خالی، تعیین سقف اجاره بها و قطار سریع السیر تهران - قم - اصفهان صحبت کرد.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، محمد اسلامی در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه پروژه تامین مالی طراحی، ساخت، راه اندازی بهره برداری و انتقال فاز اول پایانی شماره دو شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) اظهار نمود: سال ها بود که به دنبال توسعه شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) بعنوان فرودگاه بین المللی بودیم و این کار باید 20 سال قبل انجام می شد.
وی افزود: گرچه در سال قبل و امسال کرونا اجازه نداد خیلی از پروازهای مسافری در جهان صورت گیرد، اما آخرین آماری که دراین زمینه داریم مربوط به سال 1398 است که حدود 46 میلیون نفر مسافر در کشور جابه جا شده اند و باتوجه به حجم جابه جایی مسافر در منطقه غرب آسیا که سالانه حدود 500 میلیون نفر است رسیدن به عدد 100 میلیون نفر مسافر در سال برای ایران دور از انتظار نبوده و قابل دسترس است.
وزیر راه و شهرسازی افزود: سرمایه گذاران خارجی طی سالهای قبل وقت ما را تلف کرده اند و با وعده های فراوان و البته تلاشی که بسیار کردند تا حالا تامین مالی برای توسعه فرودگاه امام خمینی (ره) انجام ندادند، بدین سبب فاز اول توسعه این شهر فرودگاهی را برای رسیدن به هدف جابه جایی 60 میلیون مسافر در سال با تامین کننده مالی داخلی (بانک پاسارگاد) به تفاهم رسیدیم و امروز این تفاهم نامه امضاء شد که امیدواریم با برنده شدن طرح معماری در یک مسابقه طراحی بین المللی فاز اول توسعه ای فرودگاه امام خمینی (ره) از دوره 48 ماهه تعیین شده با سرعت جلو برود و بتوانیم به قطب اول منطقه از نظر جابه جایی بار و مسافر و پروازهای تجاری تبدیل شویم.
اسلامی اظهار نمود: البته در فاز نخست توسعه شهر فرودگاه امام خمینی (ره) 25 میلیون نفر مسافر پیش بینی شده است و رسیدن به 60 میلیون نفر در فاز نهایی آن پیش بینی شده است. همین طور در سال قبل با زیرساخت ها و بسترهای فراوان 10 میلیون نفر مسافر به ظرفیت فرودگاه های کشور افزوده شد و در آخر امسال نیز 10 میلیون نفر ظرفیت دیگر اضافه خواهد شد که خود در کنار کیفیت های به وجود آمده در صنعت هوانوردی تحول اساسی ای شمرده می شود.
وی اشاره کرد: خیلی ها درباره ترانزیت هوایی مسافر و کالا صحبت هایی مطرح کرده اند و معتقدند در این زمین غفلت هایی صورت گرفته است، اما اولین کاری که باید دراین زمینه انجام داد ایجاد زیرساخت و بستر برای آنست ک فرودگاه امام خمینی (ره) با راه اندازی این فاز توسعه ای می تواند که نخستین فرودگاه کشور با قابلیت ترانزیت تبدیل گردد از طرف دیگر از امروز فرودگاه امام خمینی (ره) جزو مناطق آزاد به حساب آمده و سهم تجاری آن نیز مشخص شده است و می تواند عملیات خودش را به جریان انداخته و به یک هاب قدرتمند تجاری و اقتصادی در کشور تبدیل گردد.
تعیین و اعلام وام ودیعه مسکن در آینده نزدیک
وزیر راه و شهرسازی همین طور در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه وام ودیعه مسکن امسال هم پرداخت خواهد شد یا خیر، اظهار داشت: هم اکنون در کمیته های تخصصی این مساله درحال بررسی است و به زودی وام ودیعه مسکن ابلاغ می شود اما اینکه عدد آن چقدر است باید منتظر تعیین، تصویب و ابلاغ این مصوبه باشیم.
قطار سریع السیر تهران – قم – اصفهان متوقف نمی شود
اسلامی در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا در خصوص اینکه آیا قطار سریع السیر تهران – قم – اصفهان با دستور کمیسیون عمران متوقف خواهد شد یا خیر، اشاره کرد: مسلما با کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی مذاکره خواهیم کرد و این طرح باردیگر مرور شده و مورد بازبینی قرار خواهد گرفت، اما اهتمام ما براین است که کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی را هم راضی نماییم تا این طرح ادامه پیدا کند.
وی افزود: استفاده از فناوری های روز در توسعه و پیشرفت کشور نیاز مبرم و اساسی در همه حوزه ها خصوصاً حمل و نقل است چونکه اکنون دنیا به سمت قطارهای سریع السیر با سرعت بالای 500 کیلومتر در ساعت حرکت کرده و اینکه ما قطاری با سرعت 300 کیلومتر راه اندازی نماییم نباید متوقف شود.
وزیر راه و شهرسازی همین طور در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه علت توقف یا عدم پیشرفت مناسب این پروژه ریلی چیست و چرا بعد از 15 سال حدود پنج درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، اظهار داشت: اینطور نیست و پروژه قطار سریع السیر تهران – قم – اصفهان فعال بوده و متوقف نشده است.
تعیین سقف اجاره بها موثر بود
اسلامی همین طور درباره ی وضعیت اجاره بها و اینکه برخی مستاجران در مضیقه هستند، اظهار نمود: تعیین سقف اجاره بها طی سالهای قبل موثر بود و سبب کاهش چشمگیری اسباب کشی ها و جابه جایی ها شد. ستاد کرونا نیز این مساله را باردیگر مصوب کرد و اکنون شاهد می باشیم که خیلی از صاحبخانه ها رعایت کرده اند و حتی تعدادی از آنها اجازه بهای خودرا در دوران شیوع ویروس کرونا به هیچ وجه افزایش نداده اند.
وزیر راه و شهرسازی افزود: از طرف دیگر شورای حل اختلاف خارج از مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا هیچ حکم تخلیه ای برای صاحبان خانه و مقابل مستاجران صادر نکرده است.
وی همین طور درباره ی آخرین وضعیت مالیات بر خانه های خالی اشاره کرد: اطلاعات یک میلیون و 300 هزار خانه خالی را به سازمان امور مالیاتی ارایه داده ایم و آنها می توانند بر این اساس قانون را درباره خانه های خالی اجرا کنند.
قیمت گذاری بلیت اتوبوس را رها نکرده ایم
اسلامی همین طور درمورد قیمت گذاری بلیت وسائل حمل و نقل عمومی جاده ای اظهار نمود: به هیچ وجه قیمت گذاری بلیت وسائل حمل و نقل عمومی جاده ای را رها نکرده ایم و افزایش نرخ بلیت بر طبق ضوابط و قوانین صورت گرفته است.
وزیر راه و شهرسازی افزود: نرخ کرایه ها برای سفرهای بین شهری جاده ای مساله ای است که مستقیما با مردم در ارتباط بوده و در زندگی آنها تاثیر می گذارد بدین سبب تعیین آن طبق ضوابط و تابع وضعیت عرضه و تقاضاست.
به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، مجید قاسمی مدیرعامل بانک پاسارگاد نیز درباره ی سرمایه گذاری در این فاز توسعه ای شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) اظهار داشت: دو میلیارد یورو برای سرمایه گذاری در این پروژه تعیین کرده ایم و امیدواریم با تکمیل این طرح بتوانیم از عواید آن برای ادامه فاز دوم توسعه ای شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) استفاده نمائیم.
وی همین طور در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا در خصوص اینکه با تغییر دولت تغییری در سرمایه گذاری و اجرای این پروژه به وجود خواهد آمد یا خیر، اظهار نمود: فرض ما براین است که آنچه که بین سرمایه گذاران و دولت تفاهم می شود لازم الاجراست و ادامه پیدا خواهدنمود و قرار نیست چیزی را متوقف نماییم البته کار خوب را همه دولت ها حمایت خواهند کرد و باتوجه به اینکه خدمات ترانزیت هوایی در این سال ها مورد غفلت قرار گرفته این پروژه می تواند بسیار در این عرصه به صنعت هوانوردی کمک نماید.1400/03/09
10:03:00
0.0 / 5
286
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , خدمات , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری