در گفت وگو با ارتباط با مشتری مطرح شد

نمی گردد درآمدها به ریال، هزینه ها به دلار باشد!

نمی گردد درآمدها به ریال، هزینه ها به دلار باشد!

ارتباط با مشتری: یک فعال حوزه کار ساماندهی بازار ارز را از با اهمیت ترین اولویتهای دولت آینده برشمرد و اظهار داشت: تا زمانی که درآمدهایمان برمبنای ریال و هزینه هایمان برمبنای دلار باشد نمی توانیم مسایلی مثل نقدینگی، ثبات اقتصادی و معیشت مردم را ساماندهی نماییم.عبداله مختاری در گفت و گو با ایسنا، با تاکید بر لزوم ساماندهی بازار ارز در چهار سال آینده درباره وعده های کاندیداهای ریاست جمهوری اظهار نمود: شخصا معتقدم با شعارگرایی به جایی نمی رسیم. هر کشوری که مبنای سیاستهای خودرا بجای عمل در شعار بگذارد، موضوع معیشت مردم، امنیت شغلی، نقدینگی، ثبات اقتصادی و اوضاع بین الملی هیچوقت در آن سامان پیدا نمی کند.

وی افزود: انتظار داریم دولتی روی کار بیاید که به این مسایل توجه جدی نشان بدهد چون مردم از حرف و شعار خسته شده اند و عمل می خواهند؛ امروز نوسان نرخ ارز و بی ثباتی اقتصاد معیشت خانوارها را گرفتار مشکل کرده است بنابر این تا زمانی که بازار پولی خودرا برمبنای بازارهای بین المللی پیش نبریم، دخل و خرجمان را هماهنگ نکنیم و درآمدهایمان برمبنای ریال و هزینه هایمان برمبنای دلار باشد، نمی توانیم این مساله را ساماندهی نماییم.

مختاری اشاره کرد: ما دلار را بالا بردیم که صادرات رونق بگیرد ولی برای کدام دهک؟ برای آن دهکی که می رود در ترکیه خانه می خرد و اقامت کشورهای حاشیه ایران را می گیرد؛ یعنی پولی که مقرر است از محل صادرات به دست آید در داخل کشور هزینه نمی گردد و ارزآوری تورم دلاری که فکر می نماییم به نفع صادارات است، تنها برای گروههای خاص است و تاثیرگذاری در سبد معیشت اقشار جامعه ندارد.

این فعال حوزه کار با انتقاد از روند خصوصی سازی اظهار داشت: وقتی جریان بازار خصوصی سازی به خودمانی سازی تبدیل می شود، بهتر است دولتی باشد؛ چون هرگونه درآمدی که برای دولت حاصل شود به صورتی در خزانه اندوخته می شود در صورتیکه بیشتر شرکتهایی که واگذار کردیم هم امنیت شغلی و ثبات کاری را از بین برد و هم نیروهای کار را بیکار کرد.

منبع:

1400/03/11
22:38:34
0.0 / 5
374
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تورم , جامعه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری