با تصویب هیات دولت؛

دسترسی به اطلاعات بانكی خانوارها قانونی شد

دسترسی به اطلاعات بانكی خانوارها قانونی شد

ارتباط با مشتری: هیئت وزیران مقرر کرد؛ کلیه اطلاعات هویتی، اقتصادی و بانکی خانوارها برای تشکیل پایگاه اطلاعات اقتصادی خانوار در امتداد آزمون وسع در اختیار سازمان هدفمندی یارانه ها قرار گیرد.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، هیات وزیران در جلسه روز چهارشنبه به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی رییس جمهور کشورمان، بخشنامه اجرائی تبصره (۱۴) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور درباب منابع و مصارف هدفمندی یارانه ها را به تصویب رساند.
به سبب بخشنامه فوق، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف است بمنظور ایجاد وحدت رویه در شناسایی خانوارهای مشمول دریافت یارانه، نسخه ای از تمامی داده ها و اطلاعات به روز شده هویتی، اقتصادی و بانکی موجود در پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان را جهت اجرای تکالیف قانونی و تشکیل پایگاه اطلاعات اقتصادی خانوار در اختیار سازمان هدفمندی یارانه ها قرار دهد تا برای انجام آزمون وسع و پاسخگویی مراجعین استفاده گردد.
براین اساس کلیه دستگاه های اجرائی نظیر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، سازمان ثبت احوال کشور، سازمان امور مالیاتی کشور، سازمان بیمه گر پایه و تامین اجتماعی، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، بانک ها، وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان ها و صندوق های بازنشستگی کشوری، لشکری و سایر صندوق های بازنشستگی موظف به همکاری لازم با سازمان و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در به روز رسانی و تکمیل پایگاه های مذکور می باشند.
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همین طور موظف است امکانات مورد استفاده متقاضیان دریافت یارانه نظیر سامانه ثبت اعتراضات، پاسخگویی، آزمون وسع و پیامکی را ضمن انجام آموزش های لازم در اختیار سازمان هدفمندی یارانه ها قرار دهد.
ثبت نام کلیه افراد متقاضی دریافت یارانه نقدی، یارانه حمایت معیشتی خانوار و سایر یارانه ها همچون افراد جدید، افرادی که تا حالا ثبت نام ننموده اند و افرادی که منصرف شده اند و همین طور پرداخت یارانه نقدی به افراد واجد شرایط، بر طبق دستورالعمل مشترک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان هدفمندی یارانه ها تعیین و در حد وصولی دریافتی ها (منابع) جدول تبصره (۱۴) صورت می پذیرد.
همچنین به سبب بخشنامه اجرائی یاد شده، سازمان اداری و استخدامی کشور مکلف است بمنظور انجام مناسب وظایف و ماموریت های محوله به سازمان، نسبت به اعطای مجوزهای استخدامی مورد تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور به میزان ۲۰ درصد از پست های مصوب اقدام نماید.
تعیین سقف تسهیلات مسکن ایثارگران در سال ۱۴۰۰
هیات وزیران در ادامه جلسه امروز، ضمن اصلاح بخشنامه تسهیلات خرید یا ساخت مسکن آزادگان، جانبازان و خانواده شهدا، سقف تسهیلات مسکن ایثارگران در سال ۱۴۰۰ را تعیین کرد.
به سبب این تصمیم، سقف تسهیلات مسکن ایثارگران در سال ۱۴۰۰، به ازای هر واحد مسکونی در شهرهای بزرگ و مراکز استانها، ۳ میلیاردریال، سایر شهرستان ها ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و روستاها ۲ میلیاردریال تعیین شد.
تصویب بخشنامه اجرائی نحوه اختصاص اعتبار برای پشتیبانی از سرمایه گذاری جهت توسعه کاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات
هیات وزیران به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور و به استناد بند (ب) تبصره (۱۸) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور، بخشنامه اجرائی موضوع نحوه اختصاص اعتبار برای پشتیبانی از سرمایه گذاری جهت توسعه کاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات را به تصویب رساند.
براساس بخشنامه فوق، اعتبارات موضوع این بخشنامه بمنظور پشتیبانی از سرمایه گذاری در توسعه و ارتقای کاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور، توسعه و ارتقای سطح فناوری و کیفیت تولیدات سخت افزاری و نرم افزاری، صدور کالاها و خدمات فنی و مهندسی، کمک به حضور شرکت های فعال در زمینه های فوق در نمایشگاه های داخلی و خارجی، ایجاد کارور (اپراتور) های ارائه کننده خدمات الکترونیکی در کلیه زیربخش ها، پشتیبانی از طرح (پروژه) های تحقیقاتی منتهی به تولید نمونه صنعتی یا تولیدات آزمایشگاهی، آموزشی، توسعه ای اشتغال آفرین و کمک به سرمایه گذاری خطرپذیر در قلمرو ارتباطات و فناوری اطلاعات بصورت تسهیلات و یارانه سود اختصاص می یابد.
اعتبارات موضوع این بخشنامه توسط واگذارنده اعتبار در قالب دستورالعمل مصوب وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در قالب قرارداد عاملیت، در اختیار مؤسسه عامل قرار می گیرد تا به متقاضیان تسهیلات در کارهای مربوط پرداخت گردد.
همچنین واگذارنده اعتبار یا مؤسسه عامل موظف است حساب های مربوط به وجوه اداره شده را در قالب سامانه برخط به صورتی نگهداری و ارائه کنند که در هر زمان اطلاعات مربوط به مصرف آن به تفکیک طرح ها، اصل و سود تسهیلات اعطایی و اقساط معوق و میزان وجوه اداره شده و مانده اعتبارات قابل تحصیل باشند و هر سه ماه یکبار عملکرد اعتبارات موضوع این بخشنامه را برمبنای اطلاعات مورد اشاره، به سازمان برنامه و بودجه کشور گزارش کند.
با توجه به مکلف بودن شرکت خدمات حمایتی کشاورزی امسال به تامین و تدارک نهاده های کشاورزی همچون سه میلیون تن انواع کودهای شیمیایی و نیز مطالبات یارانه ای این شرکت از دولت بابت عملکرد سال ۱۳۹۹ و تامین و تدارک کودهای یارانه ای طی سالهای اخیر، هیات وزیران با تخصیص مبلغ ۲۰ هزار میلیاردریال تسهیلات بانکی به شرکت مذکور بمنظور تهیه و تدارک نهاده های کشاورزی خصوصاً کودهای مورد نیاز بخش کشاورزی با نرخ مصوب شورای پول و اعتبار موافقت نمود.
همچنین قرار شد سازمان برنامه و بودجه کشور بازپرداخت اصل و فرع تسهیلات اعطایی به شرکت خدمات حمایتی کشاورزی را از محل اعتبارات مصوب مربوط، تضمین نماید.
تسری مصوبه اختصاص سهمیه واردات کالاهای مشمول کاهش سود تجاری به منطقه آزاد تجاری شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)
هیات وزیران با پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی در خصوص تسری مصوبه دولت درباب اختصاص سهمیه برای واردات کالا بوسیله مناطق آزاد تجاری – صنعتی که مشمول کاهش ۱۵ درصدی سود تجاری هستند، به منطقه آزاد تجاری شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) و اختصاص سهمیه تجاری مناسب برای این منطقه آزاد موافقت نمود.
لایحه موافقتنامه بین ایران و یونسکو برای تأسیس مرکز منطقه ای آموزشی و پژوهشی مدیریت خطرپذیری و تاب آوری زلزله برای غرب و مرکز آسیا
هیات وزیران در ادامه، لایحه موافقتنامه بین جمهوری اسلامی ایران و سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) درباب تأسیس مرکز منطقه ای آموزشی و پژوهشی مدیریت خطرپذیری و تاب آوری زلزله برای غرب و مرکز آسیا را به تصویب رساند.
موافقتنامه فوق در بهمن ماه سال قبل بین جمهوری اسلامی ایران و یونسکو به امضا رسید.
ایجاد مرکز یاد شده فرصتی را مهیا می کند تا امکان به اشتراک گذاری توانمندی ها تجارب کشور ایران در حوزه کاهش ریسک زلزله در منطقه فراهم آید.
همچنین بر طبق موافقتنامه مذکور، ماموریت اصلی مرکز پیشنهادی کمک به کشورهای واقع در غرب و آسیای مرکزی در حوزه مدیریت کاهش ریسک زلزله و توسعه روش های مناسب برای ارتقای تاب آوری در مقابل زلزله های احتمالی بر طبق خاصیت های فیزیکی، اجتماعی – اقتصادی و فرهنگی کشورهای این منطقه می باشد.


منبع:

1400/03/18
13:35:15
0.0 / 5
259
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری